Kaip užkurti krosnį durpėmis

Atėjo laikas kurti krosnį, o jūs nežinote, ką daryti. Šiūpėlė čia, substratai durpių kibire, o jūs – su darbiniais rūbais, kurių negaila išsisuodinti. Tuomet beveik galima pradėti krosnies kūrimą. Nuo ko pradėsime?

Išvalyti pelenus

SubstrataiPirmiausia jums reikės atsidaryti visas krosnies dureles ir pažiūrėti, kas ten viduje. Labai abejotina, kad nieko nerasite, ir tikėtina, kad rasite viską, kas ten guli nuo pastarojo kūrimo. Išvalyti pelenus – ne pats smagiausias veiksmas, tačiau jį reikės padaryti. Kai pavalgome, dažniausiai iškart išsiplauname indus, nes nesinorėtų kitą kartą einant valgyti pradėti nuo indų plovimo. Krosnies kūrimo atveju, viskas ir prasideda būtent nuo to – pelenų išvalymo. Su šiūpėle gražiai viską surinkite ir išmeskite į tam skirtą kibirą. Geriausia pirma šiek tiek pamaišyti pelenus viršutinėje angoje, kad jie nubyrėtų žemyn, o paskui viską ištraukti vienu kartu per apačią.

Padėti prakurų

Nors jūsų kuras ir bus dulkių substratai, tačiau ugnies įžiebimas prasidės ne nuo jų. Tam, kad viskas lengvai įsidegtų, jums reikės palikti pradžioje šiek tiek praviras apatines dureles. Viršutinėje angoje įmeskite suglamžytų popierių. Tik ne sviestinio ar kreidinio popieriaus, kuris sunkiai įsidega, o laikraštinio. Užmeskite ir skiedrų bei paskaldytų nedidelių pagaliukų. Jie turi būti sausi. Dar ant viršaus užmeskite ir porą didesnių malkų. Tuomet apačioje su degtuku uždekite viršutinį sluoksnį ir uždarykite viršutines dureles. Viršuje nuimkite sklendę, kad būtų geresnė trauka. Kai išgirsite, kad viskas įsidegė, ateis eilė ir durpėms bei substratams.

Uždėti durpių

Galite priverti sklendę ir apatines dureles bei atsargiai atidaryti viršutines. Ten įmesti porą šiūpėlių dulkių substrato. Tačiau tik tuo atveju, jeigu visa kita viduje gerai dega. Uždarykite, vėl padidinkite trauką ir palaukite, kol viskas įsidegs. Tuomet galite įmesti ir daugiau durpių.

Nuolat kūrenti

Jeigu jau užkūrėte, uždenkite sklendę bei visiškai uždarykite apatines dureles. Susitvarkykite darbo aplinką, išneškite pelenų kibirą. Dabar visą dieną vis užmeskite šiek tiek substrato ir krosnis gražiai degs bei šildys jūsų namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *