Kas yra psichologinė krizė?

Psichologinės krizės terminas vis dažniau vartojamas ir mūsų visuomenėje. Šiuo metu psichiatrijos klinika tokias krizes įvardina, kaip netikėtus ar sunkius gyvenimo išgyvenimus bei permainas, kurias paprastai lydi tokios neigiamos emocijos, kaip įtampa, nerimas, pavojus, nesaugumas ir pasimetimas. Kiekvienas žmogus į tokias krizes žvelgia skirtingai, nes kiekvienas iš mūsų yra unikalus ir turi tiek skirtingas charakterio savybes, tiek ir išgyvenimus bei gyvenimišką patirtį.

Psichiatrijos klinikaLabai svarbu suprasti, kad psichologinė krizė nėra nuolatinė ir ji netrunka ilgai. Įprastai psichologinė krizė trunka apie šešias ar aštuonias savaites. Šis laikotarpis būtinas tam, kad būtų galima adekvačiai įvertinti situaciją. Tai laikotarpis, kuris yra visiškai normalus, kuomet žmogus jaučiasi prislėgtas, išsigandęs ir pan. Kitaip sakant psichologai tai įvardintų kaip normalią žmogaus reakciją į pasikeitusią situaciją, kuri iššaukia psichologinę krizę. Tokios krizės metu žmogus mokosi adaptuotis prie pasikeitusių sąlygų. Nors ištikus tokiai krizei žmogus jaučiasi blogai ir tai jam sukelia didžiulį diskomfortą bei įvairius jausmus, kaip beviltiškumas, bejėgiškumas, baimė, bloga nuotaika ir pan., tačiau tai padeda išmokti ieškoti naujų problemų sprendimų būdų, kaip viską išspręsti.

Svarbu paminėti, kad ne kiekvienas žmogus į įvairias situacijas, kurios yra nepalankios jam, reaguoja vienodai. Kas vienam sukels psichologinę krizę, tai kitam tai nebus kažkas bloga. Paprasčiausiai viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualių savybių ir reakcijos į tokias situacijas. Kai įvyksta psichologinė krizė, tai žmonės pasiskirsto į dvi kategorijas. Vieni krizę įveikia. Jiems tokia krizė atneša gerų permainų gyvenime, nes tai paskatina žmogaus kaip individo augimą ir emocinės būklės pagerėjimą. Toks žmogus tobulėja surasdamas naujus būdus įveikti tokią krizę. Kiti žmonės neįveikia krizės. Tokiu atveju padeda psichiatrijos klinika, kuomet su psichologų pagalba sprendžiama tokia krizė. Galima sakyti, kad tuomet, kai psichologinė krizė neįveikiama, tai atsiranda psichiniai ar fiziniai negalavimai. Žmogus, kaip individas praranda save ir jam sunku adaptuotis prie pasikeitusių sąlygų. Jam gali atsirasti depresijos požymiai, prasidėti kitos psichologinės problemos ar atsirasti psichikos sutrikimai.

Norint išvengti psichikos sveikatos sutrikimų ir gyventi normalų gyvenimą, reikia laiku kreiptis pagalbos. Šiuo metu yra daug specialistų, kurie teikia psichologinę ar psichiatrinę pagalbą. Prireikus rimtesnės pagalbos reikia nebijoti kreiptis pas psichiatrą, kuris nustatys diagnozę ir paskirs gydymą. Tai padės pradėti vėl gyventi normalų gyvenimą ir įveikti psichologinę krizę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *