Baidarių nuoma – smagiausia vasaros pramoga

BaidarėsIeškantiems smagių pramogų vasaros metu, galiausiai, norintiems kad pavyktų kuo maloniau įkvėpti vasarą – tokiu atveju baidarių nuoma yra puikus pasirinkimas, kuriuo mėgautis gali visi. Svarbiausia, kad tai pramoga, kuri nereikalauja nei fizinio, nei psichologinio pasiruošimo, tad belieka rasti vietą, kurioje teikiamos paslaugos – Jums tinka ir patinka.

Kokį maršrutą pasirinkti plaukiant baidare? Tokį, kuris atitinka Jūsų fizinius gebėjimus.

Tinkamos upės pasirinkimas

Pirmiausia Jums reikia nuspręsti – kokia upė plaukimui labiausiai tinka. Kol vieni renkasi pagal jos sraunumą, tuo tarpu kiti paprasčiausiai žiūri, kad ji būtų kuo arčiau namų arba vertinama lokacija dėl visiškai kitų svarbių aspektų.

Kad ir kokią nuspręsite pasirinkti, tačiau reikia nepamiršti, kad kinta ne tik jos sraunumas, tačiau ir gylis bei kiti svarbūs aspektai, tad siūlome tartis su nuomotojais, kad jie suteiktų Jums visą reikalingą info apie upę. Ypač tokiu atveju, kai plaukiama pirmą kartą. Paprasčiausiai tuomet dažniausiai viskas atrodo neišbandyta ir gal net kiek baisu, tad svarbiausia – žinoti, kadangi tuomet net ir plati upė neatrodys baisi.

Tinkamas pasiruošimas plaukimui

Skaityti straipsnį “Baidarių nuoma – smagiausia vasaros pramoga” »

Kaip kovoti su sąnarių skausmu?

Nors gana dažnai manoma, kad sąnarių skausmas – tai problema, kuri vargina išimtinai tik vyresnio amžiaus žmones, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Tenka pastebėti, kad dėl šio sveikatos sutrikimo į specialistus kreipiasi vis jaunesni asmenys: taip nutinka dėl pernelyg mažo fizinio aktyvumo, netinkamos mitybos, įvairių gretutinių ligų, ir t.t. Pajutus nemalonius simptomus gana dažnai yra griebiamasi vaistų, tačiau jie dažniausiai užtikrina tik laikiną efektą: kai siekiama, kad skausmai būtų pamirštami ilgam, pravartu laikytis kelių pagrindinių patarimų – jie galės užtikrinti, kad nemalonūs simptomai būtų kiek įmanoma mažiau pastebimi. Taigi, ką svarbu žinoti apie sąnarių skausmą?

Svarbu sureguliuoti mitybą

Jei skundžiatės sąnarių skausmais, turėtumėte vengti riebaus ir sunkiai virškinamo maisto: mitybos specialistai rekomenduoja mėsą pakeisti žuvimi, valgyti daugiau skumbrės ar lašišos (šiose žuvyse yra medžiagų, kurios padeda slopinti uždegimą). Jei sąnarių skausmas ima varginti keičiantis orams, tokiu atveju į mitybos racioną vertėtų įtraukti daugiau neapdorotų grūdų, vaisių ir daržovių.

Skaityti straipsnį “Kaip kovoti su sąnarių skausmu?” »

Dantų protezavimas : ką reikėtų įvertinti renkantis protezų tipą?

Šiandien turime galimybę rinktis iš daugybės dantų atkūrimo metodų, tad tuomet, jei reikia atlikti dantų protezavimą, kiekvienu atveju galima atrasti patį palankiausią sprendimą. Nors dantų protezavimas pacientus neretai gąsdina, tačiau šiuolaikinė odontologija užtikrina, kad protezuoti dantys visiškai nesiskirs nuo natūralių dantų, taigi, ši procedūra gali būti naudinga ir dėl estetinių priežasčių. Renkantis tinkamiausią dantų atkūrimo metodą visada yra pravartu atsižvelgti į keletą svarbių dalykų, ir tai gali padėti kur kas paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą, taigi, kokios protezavimo galimybės gali būti pačiomis palankiausiomis?

Jei ieškoma pigiausių sprendimų…

Jei pacientui tenka atkurti ganėtinai daug dantų, neretai ieškoma tokių galimybių, kurios nepareikalautų pernelyg didelių investicijų. Išimami protezai – tai pigiausias dantų atkūrimo būdas, tačiau nusiteikite, kad toks pasirinkimas turi gana nemažai trūkumų: gali būti juntamas diskomfortas kramtant ar kalbant, prieš naktį šiuos protezus tenka išsiimti, išimami protezai yra gana lengvai pažeidžiami, ir t.t. Pigiausių protezų paieška ne visada yra pats palankiausias sprendimas, todėl galima pasidomėti galimybės už odontologines procedūras atsiskaityti išsimokėtinai – tam yra suteikiamos tikrai palankios sąlygos.

Skaityti straipsnį “Dantų protezavimas : ką reikėtų įvertinti renkantis protezų tipą?” »

Genetiniai tyrimai : ką svarbu apie juos žinoti?

Genetikos tyrimai Medicina Practica laboritorijose.

Būsimoms mamytėms mintyse visada kirba klausimas, ar nėštumas bus sklandus, o gimęs vaikelis bus tikrai sveikas. Nors anksčiau apie būsimas vaiko ligas buvo galima tik spėlioti, tačiau šiandien išsklaidyti abejones padeda genetiniai tyrimai, kurie yra pasirenkami vis dažniau. Vis dėlto, kartais būsimiems tėveliams paprasčiausiai pristinga žinių, ir ne visada yra ryžtamasi atlikti šiuos tyrimus. Taigi, ką svarbu žinoti apie genetinius tyrimus, ir kada juos vertėtų atlikti?

Kada yra tikslinga atlikti genetinius tyrimus?

Šie tyrimai yra rekomenduojami atsižvelgus į būsimų tėvelių amžių – apsigimimų rizika didėja su moters ir vyro amžiumi. Pavyzdžiui, kūdikiai su Dauno sindromu gimsta 1 iš 1250 moterų, kurių amžius yra 25 metai, o tuomet, jei gimdyvei yra 40 metų, tikimybė susilaukti kūdikio su Dauno sindromu yra 1 iš 100. Tenka pastebėti, kad moterys vis vėliau ryžtasi susilaukti pirmojo kūdikio, todėl atlikti genetinius tyrimus visuomet yra tikslinga. Tai padeda išsklaidyti abejones, ir netenka nuogąstauti, kad gimęs vaikelis nebus sveikas. Besilaukiančios moterys neretai jaučia didelį nerimą dėl būsimo vaikelio sveikatos, todėl genetinius tyrimus visuomet rekomenduojama atlikti tada, jei dėl vienų ar kitų priežasčių atsiranda baimių ir dvejonių. Niekam ne paslaptis, kad motinos stresas gali turėti neigiamą poveikį vaikelio sveikatai, todėl atliktas genetinis tyrimas gali padėti išsklaidyti abejones.

Skaityti straipsnį “Genetiniai tyrimai : ką svarbu apie juos žinoti?” »

Dantų implantai : kaip pasirinkti pačią geriausią kliniką šiaurės Lietuvoje?

Dantų implantai – tai ilgalaikė investicija, todėl nusprendus pasirinkti tokį dantų atkūrimo būdą visada svarbu įsitikinti, kad tam tikra klinika galės užtikrinti geriausią paslaugų kokybę. Dantų implantai šiarės Lietuvoje yra siūlomi ne vienos ir ne dviejų odontologijos klinikų, todėl rasti tinkamiausią pasirinkimą ne visada yra paprasta. Vis dėlto, jei prieš priimdami sprendimą atsižvelgsite į keletą svarbiausių kriterijų, tikėtina, kad apsispręsti bus galima gerokai paprasčiau. Taigi, ko vertėtų nepamiršti renkantis geriausią odontologijos kliniką?

Kokie implantai yra siūlomi?

Dantų implantų gamintojų šiandien galima išvardinti ganėtinai daug, ir kiekvieni jų turi savų privalumų. Dantų implantai Šiaulių apskrityje neapsiriboja vos vieno ar dviejų gamintojų produkcija, tad renkantis odontologijos kliniką pravartu pasidomėti, kokių gamintojų implantai yra siūlomi pacientams, įvertinti, kokie yra svarbiausi konkrečių gaminių privalumai ir trūkumai, ir t.t. Informacijos stoka šiandien tikrai negalėtumėme skųstis, todėl nereikėtų skubėti priimti sprendimo.

Dantų implantavimo kaina

Dantų implantavimą siūlančios klinikos dažnai yra pasirenkamos pagal jų nustatytus įkainius, tačiau labai svarbu būti atidiems: vienos odontologijos klinikos nurodo vien tik implanto (danties šaknį atstojančio sraigto) kainą, o kitos – implanto ir danties protezo kainą. Natūralu, kad įkainių skirtumas gali pasirodyti tikrai nemažas, todėl visada yra svarbu išsamiau pasidomėti kainodara. Reikėtų nepamiršti, kad odontologijos klinikos nurodo tik preliminarias paslaugų kainas – jei prireiktų atlikti papildomas procedūras (pavyzdžiui, kaulo priauginimą), implantavimo kaina taps didesnė.

Skaityti straipsnį “Dantų implantai : kaip pasirinkti pačią geriausią kliniką šiaurės Lietuvoje?” »