Spalvos lietuviškame interjere

Apsilankykite interjero salone Dubingiai ir tikėtina, kad ten išsirinksite visai kitų spalvų baldus bei interjero elementus, nei tą padarytų žmogus, kuris yra iš kitų vietų: pavyzdžiui, iš šiltų Pietų Amerikos kraštų. Lietuviškas interjero supratimas panašus į Skandinavų, nes būtent jų diktuotos interjero tendencijos mūsų kraštuose sulaukė daugiausiai dėmesio ir pasikartojo interjere labai greitai.

Šviesa ir balta spalva

Pagaliau lietuviams supratus, kad mūsų namai per tamsūs, o tamsa reiškia neviltį, o pastaroji reiškia depresiją, savižudybę ir alkoholizmą, į interjerą buvo priimta daugiau šviesių spalvų. O kad būtų užtikrintai šviesu – visur vyrauja tiesiog ta pati balta spalva. Nuosaikumo ir estetikos jausmo žmonės savaime neturi. Jeigu jis neišugdytas, tuomet interjeras kuriamas kaip papuola. Supratus, kad balta spalva gerai – ji atsiranda visur ir jos pasidaro per daug.

Pilka spalva

DubingiaiDar lietuviai mėgsta pilką spalvą. Galbūt tas neutralus noras neišsiskirti yra dėl to, kad vyksta tapatybės paieškos. Kol jos vyksta, galima ir nepulti prie ryškiausių spalvų. Dubingiai interjero salonas taip pat siūlo tapatybės ieškoti palengva. Rinktis natūralesnių medžiagų ir spalvų interjero elementus, tapetus, dangas ir baldus. Natūralios spalvos ir medis, balta, pilka – visa tai pamažu užkariauja lietuvišką interjerą, o vėliau tikriausiai jau išsivalius iš traumų bus galima vėl pradėti naudoti spalvas.

Išsivalymas nuo sovietmečio

Daug spalvinių pasirinkimų šių laikų lietuviškame interjere vis dar galima aiškinti kaip išsivalymą nuo sovietinių dalykų. Jeigu vis dar juokiamės iš senovinių butų, kuriuose ant sienų kabodavo margi kilimai, tokie patys ir ant žemės – tuomet tikrai žinome, ką reiškia tas sovietinis interjeras. Ir jeigu daromės remontą dabar, gali būti, kad vis dar pirmą kartą po sovietų laikų. Iškart po Nepriklausomybės tai buvo vadinama "euroremontu", nes mes tapome vėl Europos dalis, greitai ir į Sąjungą įstojome. Atsivėrė visai kitos galimybės, tendencijos, importas, apsipirkimai. Taigi, prasidėjo pirmasis apsivalymas – su pačiomis prasčiausiomis dailylentėmis ir parketais iš Lenkijos. Tad dabar besidarantieji remontą, arba bando nušluoti tą senesnį sovietinį variantą, arba tą Nepriklausomybės pradžios "euroremontą", kuris irgi pasižymi nelaisvos šalies judesiais. Taigi, visa tai daroma dabar masinėmis priemonėmis. Vadovaujantis įvairiomis tendencijomis internete, žurnaluose, Pinterest tinkluose. Todėl, nors ir stengiamasi nuo kažko pabėgti ir atrodyti kitaip, kaip visada, bėgama ten pat, kur bėga ir visi kiti, dėl to galiausiai iš tiesų viskas atrodo taip pat.

1 komentaras

  1. Dabar lietuviai skirstosi į dvejas dali- vieni labai megsta labai šviesias spalvas( smėlinė, pilkšva, dramblio kaulo, šampaninė) arba labai super ryškias. Žinoma, baldai dažniausiai yra pasirenkami praktiškesnių spalvų, tačiau ir čia žmonės renkasi arba labai tamsius, arba labai šviesius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *