Klaidos, kurias daro naminių gyvūnų šeimininkai

Kiekvienam naminiam gyvūnui privalomai turi būti aktualios kai kurios veterinarijos klinikos teikiamos paslaugos. Tai pirmoji apžiūra, pirmieji skiepai, vėliau sterilizacija, jeigu gyvūnas auginamas ne profesionaliam veisimui, profilaktinės apžiūros ir kt. Tačiau dažnai gyvūnai nukenčia dėl pačių šeimininkų aplaidaus elgesio ir tų problemų atsiranda iš tiesų daug daugiau. Taigi, kokių jų būna, kokias klaidas padaro šeimininkai, dėl kurių vėliau kenčia gyvūnai.

Neskiepija reguliariai

VeterinarijaTurbūt kiekvienas veterinarijos centras Vilniuje gali pasikiepinti šuniukus ir katinėlius nuo viso ligų paketo, kurios gali sargdinti gyvūną arba net numarinti. Dažniausiai šeimininkai paskiepija gyvūną pirmą kartą, o paskui tokius dalykus kaip skiepai apskritai pamiršta. Tačiau vėliau labai gailisi, kai gyvūnas serga įvairiomis ligomis, kai jaučiasi blogai, ar kai šuo kaitu su visais kitais gyvenvietės neskiepytais šunimis miršta nuo šunų maro. Gyvūnai yra kaip žmonės, jiems svarbu, kad jie būtų prižiūrėti, paskiepyti ir sveiki.

Nesterilizuoja kalyčių ir kačių

Kai kurie žmonės labai gerai suvokia, kodėl nenori sterilizuoti patelių: laiko tai per žiauriu įsikišimu į gamtos procesus, arba veisia tos rūšies gyvūnus. Tačiau dauguma žmonių, kurie nesterilizuoja patelių, tiesiog taip palieka dėl to, kad tingi, nenori, gaili pinigų ir pan. Pasekmės yra labai nepageidaujamos – neplanuotas nėštumas ir vėliau atsirandantys palikuonys, kurių tiesiog nėra, kur dėti, nėra, kam atiduoti.

Nesprendžia kailio ir odos problemų

Jeigu matoma, kad gyvūnas kasosi letenomis, vartosi ant kilimo, kad pas jį ant odos atsirado šašų, spuogų, kad kailis suprastėjo – visais atvejais reikia tvarkytis ir galvoti, kaip išspręsti tas kailio ir odos problemas. Čia gali padėti teisingai parinktas pašaras, antibakterinis šampūnas, tepalas, lašai nuo kailio parazitų ir kt. Dažnai reikia tiesiog keliauti pas veterinarą iškart pastebėjus problemas, o ne laukti, kol jų dar padaugės.

Maitina netinkamu ėdalu

Kita problema – tai netinkama gyvūnų mityba. Jeigu gyvūnas tuštinasi nereguliariai, paleidžia vidurius, jeigu pučia pilvą, jeigu vemia – tai netinkamas pašaras. Reikia ieškoti tinkamo ir maitinti tik nuosekliai juo, o ne visokiomis maisto atliekomis.

Kiti faktoriai:

  • Leidžia neprižiūrimai graužti šakas ar kaulus, paskui šuo užspringsta arba jam burnoje, gerklėje, žarnyne įstringa aštrūs kaulai, šakos.
  • Neapsaugo nuo erkių ir kitų kailio parazitų – o reikėtų lašinti lašus, dėti apsauginį antkaklį.
  • Neapsaugo nuo žarnyno parazitų, nuo kurio apsaugoti gali speciali tabletė.
  • Nekarpo nagų, kuriuos reikėtų karpyti tam, kad nesideformuotų letena.

1 komentaras

  1. Jei jau žmonės tingi ar nesugeba paskiepyti savo augintinių, tai tegul bent jau kitom priemonėm apsaugo, nes ypač su šuniukais būna, pasigauna erkę ir užtenka jos, kad nebeturėtum augintinio. Aš ne tik paskiepijus esu savo kolį, bet dar https://vetspot.lt/produkto-kategorija/lasai-nuo-erkiu-sunims/ esu nupirkus visokių priemonių, jog tos erkės apskritai nenorėtų į kailį kabintis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *