Virtuvės baldai – kaip nesuklysti?

Daugelio namuose virtuvės baldai užima svarbiausią vietą. Šioje patalpoje gaminame valgyti, susirenka visa šeima ir šnekučiuodamiesi leidžiame laiką kartu. Todėl visai nenuostabu, kad norisi, jog ši vieta taptų ne tik patogi, bet ir graži bei jauki.

virtuvės baldaiDaugelis nustemba, kad baldai virtuvei kainuoja tiek daug. Specialistai pataria skaičiuoti 1000 litų 1 metrui virtuvės. Tai tik standartinis pasirinkimas, o visi papildomi norimi elementai ir detalės kainuoja papildomai. Taigi, kaina tikrai ne iš mažiausių. Pigiausia būtų pirkti standartinius baldus iš parduotuvių. Jie dažniausiai tinkami senos statybos butuose ar ten, kur nėra poreikio projektuoti kažką įmantraus. Kitais atvejais, ypatingai naujos statybos namuose, reikalingas individualus virtuvės baldų projektas ir jo įgyvendinimas. Štai tuomet ir prasideda gerų baldų gamintojų paieškos. Kaip juos išsirinkti? Ieškokite gerų atsiliepimų arba pasikliaukite draugų ar artimųjų rekomendacijomis. Gal Jūsų kaimynei prieš penkerius metus gamino baldus ir jie atrodo puikiai? O gal bendradarbis užsisakė virtuvės baldus, kuriais vis negali nustoti girtis? Tuomet paklauskite kas juos gamino. Užsakant baldus pagal užsakymą jums reikės laukti apie 1 mėnesį, o kartais ir ilgiau, jei gamintojai turi itin daug užsakymų.

Turint gamintojus reikės derinti virtuvės baldų projektą. Nepalikite šio atsakingo darbo projektuotojui. Jei jums svarbi patogi virtuvė ir jos išdėstymas, tai privalote dalyvauti šiame procese. Ne visuomet svetimo žmogaus pasiūlymai bus tinkami jums, tačiau kartais projektuotojas gali pasiūlyti išties gerų sprendimų. Vėliau reikės rinktis medžiagas. Kai kuriems šis procesas labai patinka, o kiti stengiasi jo išvengti. Baldų gamintojai gali patarti kokias medžiagas rinktis, tad pasitikėkite jų rekomendacijomis.

Namuose virtuvės baldai turi būti ne tik patogiai išdėstyti ir pagaminti iš kokybiškų medžiagų, bet ir tinkamų spalvų. Jei patalpa nedidelė, tai reikia vengti tamsių spalvų. Išimtis – daryti tamsią apatinių spintelių spalvą, o viršutinių – šviesią. Geriau rinktis pastelines spalvas. Didelėje virtuvėje puikiai žiūrėsis tamsiai rudų spalvų virtuvė. Net ir juoda yra tinkama tokiu atveju. Tik verta paminėti, kad ant tamsių spalvų labiau matysis dėmelės, kurių virtuvėje tikrai neįmanoma išvengti.

Kad ir kaip sudėtinga atrodytų išsirinkti virtuvės baldus, tačiau viskas įmanoma. Rinkitės neskubėdami ir pasitikėkite specialistais, kurie jums patars, kaip geriau daryti konkrečiu atveju. Virtuvė – drėgmės ir karščio pavojuje, tad viskas turi būti kruopščiai apgalvota. Tuomet jums bus ne tik patogu ja naudotis, bet ir kokybė nenuvils.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *