Roletai ir užuolaidos – pora kaip tvora

Net ir patys gražiausi bei populiariausi roletai gali būti suderinami su dar vienu papildiniu ant lango – užuolaidomis. Gal pirmą kartą tai išgirdus, nuskambės keistai, tačiau yra nemažai priežasčių, kodėl verta kabinti ir roletus, ir užuolaidas.

Kai užuolaida – svarbi interjerui

Kai kurie žmonės pripažįsta, kad roletas gali būti itin praktiškas ir beveik nepastebimas interjero komponentas, leidžiantis užtraukti langą, paslėpti namus nuo svetimų akių, o taip pat ir sumažinti saulės spindulių patekimą į patalpą. Tačiau užuolaida kai kuriuose interjeruose yra labai reikalinga dėl estetinių funkcijų. Būdama ramių klosčių, graži, prabangi ji gali itin padėti tų namų ar erdvės interjerui. Tad tuomet, kai užuolaida labai padeda pagražinti vaizdą, kartais yra naudojamas ir praktiškas variantas – populiariausi roletai – ir užuolaidos, išlaikančios namų estetiką.

Kai norite tik sumažinti saulės spindulius

RoletaiItin praktiška priežastis pasirinkti roletus ir užuolaidą, tai kontroliuoti saulės spindulių patekimą į namus. Roleto galima šiek tiek nuleisti tik viršų, kad aukštai šviečianti saulė neprikaitintų namų. O užuolaidas naudoti, kai norite pilnai užtraukti langą. Taip pat jos atstovaus ir estetinę interjero ir dekoro pusę, nes bus tikrai gražios, kels prabangos jausmą. Tad užuolaidų mėgėjams, gyvenantiems šiltuose kraštuose, dažnai tenka kabinti ir roletus, kad būtų patogiau apsisaugoti nuo saulės.

Kai turite didelę vitriną

Jeigu didelė dalis sienos yra vitrina, yra itin daug nepridengtos erdvės. Tada roletai ar žaliuzės gali padėti atskirai reguliuoti skirtingų dalių matomumą. O štai užuolaida bus tai, kas sukurs erdvės jaukumą, nes ant didelė sienos vitrinos sukabinti tik roletai, neatrodys itin estetiškai. O štai toks derinys iškart pagerins vaizdą. Jis mėgstamas naudoti viešbučiuose, kur labai svarbu, kad namai atrodytų elegantiškai, prabangiai (juk žmonės už tai moka).

Kai norisi tik "dieninių"

Dar vienas variantas – kai norisi tik dieninių užuolaidų, nes naktinės atrodo per sunkus ir sudėtingas dalykas. Tuomet dieninės užuolaidos gali būti tai, kas jus džiugins visą laiką – ir dieną, ir naktį. O vietoje naktinių užuolaidų kuo puikiausiai funkcionuos kone nepastebimi, neutralių spalvų roletai ar žaliuzės.

Galimybė gražiai suderinti spalvas

Dar vienas dalykas vilioja tuos, kurie pasirenka ir užuolaidas, ir roletus. Tai – galimybė gražiai suderinti spalvas, jas puikiai valdant. Roletas nesusiglamžys, į klostes nesukris tamsa, taigi, jis išliks stabiliu matiniu spalvos pagrindu. O užuolaidos galės kurti papildomus vaizdinius raibuliavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *