Dantų gydymas: dažniausiai atliekamos procedūros

Apsilankymą pas odontologą rekomenduojama planuoti kartą per pusę metų, nes reguliarūs vizitai gali padėti išvengti rimtų dantų problemų. Kai yra žinoma, kad odontologo kėdėje nelaukia labai sudėtingos procedūros, apsilankymas tampa kur kas malonesnis ir nekeliantis streso. Dantų gydymas šiandien yra atliekamas naudojant naujausią įrangą, tad galima būti tikriems, kad apsilankymas tikrai nebus skausmingas, o po jo bus galima džiaugtis sveikesniais dantimis bei gražesne šypsena. Odontologinių procedūrų šiuo metu yra atliekama tikrai nemažai, taigi, kokios jos yra pačios populiariausios?

Dantų plombavimas

Tai – dažniausiai atliekama procedūra. Toks dantų gydymas reikalingas tuomet, kai paciento dantis pažeidžia kariesas, o tuomet, kai siekiama pagražinti šypseną, gali būti pasirenkamas ir estetinis dantų plombavimas, kuris dažniausiai taikomas priekiniams dantims. Galite būti užtikrinti, kad dantų plombavimas bus atliekamas be nemalonių pojūčių, ir po vizitą pas odontologą galėsite džiaugtis sveikesniais dantimis. Palanku tai, kad šiuolaikinės procedūros yra atliekamos pakankamai greitai, tad vieno vizito metu gali būti sutaisomi keli dantys.

Dantų protezavimas

Toks dantų gydymas reikalingas tais atvejais, kai įprastas plombavimas jau nėra pajėgus atstatyti dantų pažeidimus. Šiuo metu dantų protezavimo tipų yra tikrai nemažai, tad visais atvejais bus galima pasirinkti tokį, kuris geriausiai atitiktų poreikius. Dantų protezai gali būti fiksuoti arba išimami. Jei pasirenkamas pastarasis variantas, tokiu atveju galima rinktis išimamas plokšteles arba lanko atramos protezus (kuris šių sprendimų bus palankesnis, priklausys ir nuo to, kiek dantų reikės atstatyti). Fiksuoti dantų protezai taip pat yra skirstomi į kelis tipus, tai – dantų tilteliai, vainikėliai, užklotai arba laminatės. Dantų vainikėliai yra neabejotinai populiariausias pasirinkimas, nes tokie protezai gali būti tvirtinami ir ant implantų, ir ant natūralių dantų.

Dantų implantavimas

Jei dantų gydymas jau yra bejėgis, pažeisti dantys turi būti pašalinami. Labai svarbu tai, kad išrauti dantys būtų kiek įmanoma greičiau implantuojami, nes priešingu atveju neišvengsite žandikaulio nykimo. Nors dantų implantavimą galima atlikti ir vėliau, tačiau ši procedūra tampa sudėtingesnė – gali tekti atlikti kaulo priauginimo bei sinusų pakėlimo operaciją, tad visas šis procesas truks ilgiau ir kainuos brangiau. Kad taip nenutiktų, pasirūpinkite, kad reikalingos procedūros būtų atliekamos laiku.

Kad dantų gydymas būtų reikalingas kuo rečiau…

Labai svarbu kasdien dantų priežiūrai skirti pakankamai dėmesio, ir nepamiršti kartą per pusę metų atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete. Tai neabejotinai gali padėti išvengti įvairių dantų pažeidimų, tad jums nereikės nerimauti, kad dantų gydymas gali būti pernelyg sudėtingas ar labai brangus. Nors apsilankymas pas odontologą kartais yra atidėliojamas dėl nepagrįstų baimių, tačiau atminkite, kad šiuolaikinė odontologija yra labai moderni, tad net ir labai sudėtingos procedūros gali būti atliekamos be nemalonių pojūčių.

Dantų gydymas implantavimu Protezavimas-implantavimas.lt.

1 komentaras

  1. Dažnai reikalinga būna ir protinio danties rovimas, ką jau padarysi nuo to nieko nepabėgsi. Tavo dantys gali būti ir labai sveiki tačiau su protinio danties rovimu vis tiek gali susidurti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *