Miško pardavimas ir supirkimas

Vis didėjantis miškų pardavimas lėmė tai, kad atsirado labai daug miškų supirkimo įmonių. Tai labai gerai miškų savininkas, nes jie gali rasti geriausią pasiūlymą. Taigi tie, kurie parduoda mišką netgi išlošia, nes pasiūla išties didžiulė, tereikia išsirinkti geriausiai tinkantį pasiūlymą su pasiūlyta pinigų suma.

MiškaiKodėl parduodami miškai? Tai dažnas klausimas. Dažniausiai parduodami miškai, kai savininkai norėjo greito pelno. Anksčiau buvo manoma, kad pirkti mišką yra labai gera investicija, tačiau reikia suprasti, kad įsigyti mišką ir palaukti, kol mediena užaugs, užima laiko. Taigi, tai nėra greiti pinigai, o ir atsakomybė savininkui yra. Reikia nuolat rūpintis turimu mišku, prižiūrėti jį, atlikti įvairius tvarkymo darbus, stebėti ar neužpuolė medžių ligos, o joms užpuolus reikia nedelsiant informuoti valstybines institucijas ir kt. Jei manote, kad nusipirkote mišką ir atvažiuosite kartais jame pasivaikščioti ir pailsėti, tai labai klystate. Dar reikia žinoti, kad jei kas iškirs mišką ar įvyks gaisras, ar ligos kenkėjai sunaikins medžius, tai ne kas kitas, o pats savininkas turės pasirūpinti tuo, kad miškas būtų atsodintas. Tai kainuos nemažai pinigų. Kitas pardavimo motyvas – pablogėjusi savininko sveikata ar miško nuosavybės paveldėjimas.

Nusprendus parduoti turimą mišką reikia sužinoti jo kainą ir susirasti mišką superkančią įmonę. Tai atsakingas procesas, nes tik patikima įmonė užtikrins, kad viskas vyktų sklandžiai. Įsitikinkite, kad įmonė veikia teisėtai. Geriausia, jei veiklą vykdo ne pirmus metus. Norėdami sužinoti, kokia jūsų turimo miško kaina, galite susirasti kelias patinkančias miškų supirkimo įmones ir jiems išsiųsti užklausas su informacija apie mišką. Netrukus gausite atsakymus ir galėsite palyginti bei išsirinkti geriausią. Dažniausiai laukti ilgai netenka ir jau per pirmas 24 val. sulauksite preliminarių pasiūlymų. Vertinant pasiūlymus gerai įsiskaitykite į tai, kas rašoma. Pardavimo kainą reikia vertinti su atimtais mokesčiais valstybei ir pan. Taip pat reikia gerai pagalvoti ar norite parduoti tik medieną ar visą mišką. Nuo to priklauso ne tik galutinė gaunama pinigų suma, bet ir tolimesnis darbų procesas. Nepamirškite, kad pardavę tik medieną išsikirtimui, turėsite vėliau pasirūpinti miško atsodinimo darbais. Tai jūsų, kaip savininko, pareiga.

Nesvarbu, kas parduoda mišką ir kokios pardavimo priežastys. Kai nusprendžiama, kad laikas atsisveikinti su nuosavybe, belieka tik parduoti mišką patikimai miškų supirkimo įmonei, kuri užtikrins sandorio teisėtumą ir viską atliks tinkamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *