Kaip išsirinkti tinkamas padangas?

Artėjant vasaros sezonui tenka bėgti į garažą ar sandėlį ir tikrinti vasarines padangas – ar jų protektorius nėra nudilęs, ar nėra įtrūkimų. Atradus trūkumų teks ieškoti naujų. Tačiau padangų pasiūla tokia didelė, kad gali galva apsisukti jas besirenkant. Taigi, pateiksime pagrindinius kriterijus, pagal kuriuos lengviau išsirinksite šią prekę.

Vidutinės klasės automobiliui reikia žiūrėti atitinkamų detalių – tokios būtų vidutinės klasės „Matador“ padangos. Kokybės ir kainos atžvilgiu tai puikus pasirinkimas. Tačiau jei norite dar labiau sutaupyti, nes neketinate automobilio eksploatuoti ilgą laiką, įsigykite ekonominės klasės prekes. Tai galėtų būti „Taurus“ ar kinietiškos padangos. Jų kaina bus mažesnė, o kokybė kartais visai gera. Pavyzdžiui, „Taurus“ prekės ženklą valdo įmonių grupė Continental“, kuri turi visas galimybes gaminti patikimas ekonominės klasės padangas.

Vidutinės klasės „Matador“ padangos

Dauguma lietuvių vairuoja apie 10 metų senumo automobilius. Jais keliauja į darbą, savaitgalio išvykas. Būtent tokiems automobiliams tinkamos vidutinės klasės „Matador“ padangos. Nors pagal Europos Sąjungos žymėjimą jų sukibimas su šlapia kelio danga nėra idealus ir dažniausiai atitinka C klasę, tačiau tai pakankamai saugūs gaminiai. Tvarkingai vairuojant ir laikantis saugaus atstumo nuo kito automobilio, su šiomis padangomis galima jaustis visiškai saugiai.

„Matador“ padangų pasirinkimas yra labai didelis, todėl vairuotojas turi pasirinkti jo automobiliui tinkamų parametrų detales. Kai padangų dydis atitinka transporto priemonės gamintojo rekomendacijas, sutaupomos kuro sąnaudos, išvengiama važiuoklės gedimų. Kokių parametrų padangas rinktis dažnai būna pažymėta keliose vietose:

  • ant priekinių durelių vidinės pusės;

  • ant kuro bako dangtelio;

  • automobilio dokumentuose;

  • ant originalių automobilio padangų.

Taigi, tinkamos „Matador“ padangos jūsų automobiliui turi atitikti nurodytus duomenis, pavyzdžiui, ant priekinių durelių slenksčio. Svarbiausi parametrai – padangos plotis ir santykinis aukštis (205/55); ratlankio diametras – R16, R17 ir kt; greičio indeksas, žymimas raide „W“.

Kai kurios „Matador“ padangos žymimos raidėmis XL, kurios nurodo, jog gaminys yra sustiprintas. Jis turi tvirtesnę šoninę konstrukciją, todėl padangos atsparesnės smūgiams, gali pakelti didesnį svorį ir slėgį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *