Laimingai santuokai – psichologo konsultacija nepakenks

Laiminga santuokaKai kiekvienuose namuose „rūksta dūmai“, vaikai mato tėvų šaltumą vienas kitam ar netgi pykčius, kai po stogu užverda ne pragaras ir rojus, dar nebūtinai laikas nešti pareiškimus ant skyrybų stalo. Kartais net ir viena psichologo konsultacija gali padėti užlipti ant tinkamo kelio ir toliau gyventi teisingiau. Nors turbūt kiekvienas psichologas pripažins ir sutiks, kad norint pasiekti efektyvių rezultatų, visuomet reikia daugiau nei vienos konsultacijos, geriausia, jeigu į konsultacijas ateinama tol, kol problemas žmonės jau sugeba suvaldyti patys.

Partnerių problemos

Šiais laikais beveik kiekviena pora mintyse turi planą „B“ – jeigu kas nepatiks, išsiskirti. Skyrybos niekada nėra lengvas sprendimas, bet ir gyventi nesantaikoje ar šaltume nėra gerai. Tačiau kartais paprasta psichologo konsultacija gali padėti pamatyti partneryje tai, ko nematėte labai ilgai ir dėl to galbūt vertėte kentėti ir jį (ją), ir save.

Problemos, susijusios su partneriu, kyla dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, mes jau beveik visi esame nebe religingi. Rytuose žmonės dar tebesilaiko tiems kraštams būdingų tradicijų, tačiau mūsų krašto žmonėms krikščionybė yra kone išslydusi iš rankų. Kaip ir jos diegiamos vertybės. Nors religija kiekvienam atrodo savaip neteisinga, tačiau, reikia pripažinti, ji turėjo ir nemažai privalumų. Pavyzdžiui, santuokoje gyventi tenka visai kitaip, kai žinai, kad prieš Dievą prisiekei visam gyvenimui, kad plano „B“ nėra. Kai kurioms poroms tai gali reikšti visišką neviltį, pavyzdžiui, paaiškėjus, kad priesaika buvo priimta tikrai be reikalo. Tačiau daugybei žmonių tai tiesiog suteikia tam tikrą savęs kontrolę. Juk yra skirtumas, kaip žiūrime į partnerį, kai siekiame išlaikyti gerus santykius visam gyvenimui, ir kaip jį ar ją matome, kai greta įsivaizduojame daugybę kitų galimų variantų. Taigi, požiūris, ar mes išsirinkome žmogų, su kuriuos sieksime kurti taiką, ar tik panaudosime kaip vienkartinį indą, yra labai svarbus. Taip pat svarbu ir nekelti tokių pačių lūkesčių, kokius keliame sau. Psichologo konsultacija kartais šiais klausimais gali padėti atverti akis – jūsų partneris yra ne jūs, todėl jis ar ji turi teisę gyventi taip, kaip nori, būti savimi.

Žala vaikams

Be abejo, kad esant blogam psichologiniam klimatui šeimoje, visada labai kenčia vaikai. Sunku ir besurasti tokių šeimų, kuriose viskas būtų gerai. Bet tokius vaikus pažinsime iš karto – jie neturi sutrikusių emocijų, visada yra gana džiaugsmingi, išgyvena laimingą ir pilnavertę vaikystę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *