Kvėpavimą pagerino nosies pertvaros operacija

Nosies operacijosNe vienas pacientas, patyręs nosies pertvaros operaciją, gali patikinti, kad po to taip pagerėja savijauta, kad šią procedūrą verta rekomenduoti ir kitiems. Apie ją galima paskaityti vienos iš klinikų puslapyje: www.plastikoschirurgai.lt/nosies-pertvaros-operacija. Prieš keletą metų tokią operaciją turėjusi pacientė Jurgita tikina, kad kiekvienas, kuris jaučia kreivos nosies pertvaros simptomus, tikrai turėtų tokią operaciją pasidaryti.

Sunkus kvėpavimas vargino pačią ir aplinkinius

Anot pacientės, sunkus kvėpavimas buvo tapęs ne tik jos bėda, bet ir aplinkinių. „Aš pati nežinojau, kad turiu kreivą nosies pertvarą. Tačiau visada turėjau sunkumų, susijusių su LOR sritimi. Ypač daug jų buvo vaikystėje, prisimenu, kad kvėpuoti kartais būdavo labai sunku, dažnai bėgdavo iš nosies kraujas. Mano nosies kreivumas yra S formos (taip pat gali būti „C“), todėl ten pasirodo buvo labai daug užspaustų vietų, aš to nežinojau. Dažnai krenkšdavau, tarsi kažkas būtų įstrigę gerklėje. Taip pat visada jausdavau užgulusią nosį, nors ji nebūdavo pilna. Visi aplink man vis sakydavo komentarus, kad nustočiau krenkšti, o dažniausiai – kad išsipūsčiau nosį. Tačiau tai nebūdavo kažkokia sloga, kur išsipūtus nosį tau staiga pagerėja ir tu eini beveik sveika. Tačiau aš ir pati nežinojau, kad turiu tokią bėdą“, – su apgailestavimu prisimena pacientė.

Netikėtai sužinojo apie kreivą pertvarą

Apie tai, kad yra kreiva nosies pertvara, Jurgita sužinojo atsitiktinai. „Tada ėjau pas LOR gydytoją, tai buvo vizitas dėl anginos, kuri mane netikėtai užklupo ir sugadino daug planų. Gydytoja pažiūrėjo gerklę, taip pat paklausė, ar neplanuoju išsioperuoti nosies. Na kokie čia dar planai, jeigu aš nieko net nežinau, kodėl ją turėčiau operuoti. Tuomet gydytoja patikino, kad čia nieko rimto, bet nosies pertvara yra kreiva ir gali būti, kad ji sukelia daug nemalonumų. Jai išvardinus kreivos nosies pertvaros simptomus, man iškart galvoje viskas susidėliojo į vietas, aš staiga supratau, kad tai, ką dabar ilgą laiką kentėdavau, ir buvo ne kas kita, o kreiva nosies pertvara“, – sako moteris.

Operacija pagerino būklę

Operacija truko apie pusantros valandos, jos metu pertvara buvo pastatyta į vietą. Kadangi sąlygos buvo palankios, operacija buvo atliekama vidiniu būdu, kai visa įranga kišama per šnerves. Taigi, gijimas buvo paprastesnis, neliko jokių randų, nes nebuvo ir daryta didelių pjūvių. Vos užgijo žaizdos, palengvėjo kvėpavimas ir dingo visos senos bėdos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *