Koks šildymo būdas geriausias?

Namų šildymas aktualus visiems, kurie gyvena mūsų šalyje. Kuris iš pasirinkimų būtų pats geriausias: dujiniai ar kieto kuro katilai, židiniai, saulės energija, šilumos siurbliai, ar kt. Rinktis tikrai yra iš ko.

Fumat židiniaiKokia kuro rūšis populiari: elektra, malkos, anglys, saulės energija ar pan.? Vienos išskirti negalima, nes kiekvieno namo savininko poreikiai ir finansinės galimybės yra skirtingos. Tarkim, jei turima pakankamai pinigų ir žemės sklypas yra tinkamo dydžio, tai galima pagalvoti apie geoterminį šildymą. Taip, įrengimas kainuos brangiai, bet su laiku šildymo kaina bus maža, tad atsipirks. Neturint didelių santaupų sumų, reikia galvoti apie pigesnius šildymo būdus. Tam puikiai tiktų dujinis katilas. Šildymas dujomis ekonomiškas ir sąlyginai pigus. Dabar Lietuvoje sparčiai populiarėja toks šildymo būdas, tad pagalvoti apie tai verta tiems, kurie nori be didesnių pastangų turėti šiltus namus. Jei norima pigaus būdo šildytis namus, tai verta galvoti apie šildymą malkomis ir anglimis. Tam bus reikalingas kieto kuro katilas. Kaina tokios šilumos bus nedidelė, jei lyginsim su kitomis alternatyvomis. Tiesa, šildymas malkomis ir anglimis sukels nepatogumų, nes reikės tokiu kuru pasirūpinti, jį įsigyti, sandėliuoti, atsinešti į katilinę (taip pat įrengti katilinę, jei jos nėra), rūpintis kūrenimu, katilo valymu ir t.t. Taigi, maža kaina reiškia, kad jums reikės daugiau laiko skirti namo šildymui, nei šiek tiek brangesnis šildymas, tačiau neįdedant daug pastangų.

Dar viena alternatyva – židiniai. Jie namuose įrengiami keliais tikslais: norint tik šilumos, norint tik kaip interjero stiliaus arba norint suderint šilumą su interjeru. Priklausomai nuo pageidavimų, pasirenkamas židinio tipas, nustatoma jo vieta kambaryje ir parenkama tinkama kaina. Pats populiariausias pasirinkimas yra turėti židinį tiek namų šilumai palaikyti, tiek ir interjero puošybai. Vakarais įsitaisyti priešais židinį ir mėgautis ne tik jo skleidžiama šiluma, bet ir raminamą poveikį turinčia liepsna yra išties puiku. Tereikia pasirinkti jūsų interjerui tinkantį židinį ir pasirūpinti jo įrengimu. Jei norima apšildyti ne vien tik vieną pagrindinį kambarį, kuriame jis stovės, reikės pagalvoti kaip tinkamai įrengti ortakius, kurie bus išvedžioti į kitus kambarius.

Norint šiltų namų nepakanka tik išsirinkti ir įsirengti pasirinktą šilumos šaltinį. Tam, kad šildymas būtų efektyvus, reikia, kad namas būtų tinkamai apšiltintas ir sandarus. Tik turint šiltą pastatą galima bus užtikrinti, kad šildymas bus efektyvus ir neteks šildyti lauko oro.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *