Kokie maisto papildai naudingi?

Visi žinome, kad norint būti sveikiems, reikia taisyklingai maitintis, gerai išsimiegoti ir turėti daug fizinės veiklos gryname ore, tačiau spartėjantis gyvenimo tempas ne mūsų sveikatos naudai ir pradeda stigti tam tikrų medžiagų. Tuomet tampa reikalingi maisto papildai. Tiesa, ne visi vitaminai ar jų kompleksai žmogui naudingi, tačiau galima rasti tokius, kurie tikrai padės organizmui jaustis geriau.

PapildaiLietuvoje daugeliui žmonių trūksta vieno labai svarbaus vitamino, kuris gaminamas su saulės spindulių pagalba. Tai vitaminas D. Šio vitamino vartojimas tikrai labai naudingas daugeliui žmonių, o ypatingai mažiems vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms. Vis dėl to, ir kitų amžiaus grupių žmonės taip pat turėtų atlikti vitamino D tyrimą tam, kad sužinoti ar jo trūksta ir, kiek jo vartoti reikia. Vitaminas D svarbus tuo, kad jis ne tik stiprina kaulus, bet ir yra atsakingas už gerą nuotaiką, todėl atėjus darganotiems orams, reikėtų suskubti sužinoti ar jums reikia papildomai vartoti vitaminą D. Žinoma nepamiršti reikia ir tuos produktus, kurie turi šio vitamino.

Sergant peršalimo ligomis rekomenduojamas ne tik vitaminas C, kuris pastaruoju metu nėra taip vertinamas, bet ir cinkas. Tai vitaminas, kuris padeda sutrumpinti peršalimo ligų sirgimo laiką. Atlikus mokslinius tyrimus paaiškėjo, kad vartojant cinką, galima sutrumpinti sirgimą peršalus.

Dar vienas papildas, kuris tikrai svarbus – folio rūgštis arba kitaip dar vadinamas B grupės vitaminas. Jis yra būtinas visoms planuojančioms nėštumą ar besilaukiančioms moterims. Folio rūgštis atsakinga už naujų ląstelių gaminimą. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad šie maisto papildai sumažina riziką vaikams susirgti nervinio vamzdelio defektu.

Sužinojus, kokie pagrindiniai vitaminai yra tikrai reikalingi, reikia pakalbėti apie vitaminų kompleksus. Daugelis žmonių nesivargina pirkti atskirus vitaminus ir tiesiog įsigyja visą jų kompleksą. Tokie maisto papildų kompleksai gali būti skirti tik vyrams, tik moterims, vaikams, paaugliams, senjorams ir t.t. Kaip jau supratote, juose yra parinkti tokie vitaminai ir mineralinės medžiagos, kokios yra reikalingos tik tai pirkėjų lyčiai ar amžiui. Tai patogu tiems, kurie nori su viena tablete gauti visą kompleksą naudingų medžiagų, tačiau, kad taip ir nutiktų reikia pirkti tik kokybiškus maisto papildus. Tik tuomet galima bus savo organizmą papildyti reikiamu kiekiu reikalingų medžiagų. Priešingu atveju, perkant nekokybiškus vitaminus, galima arba nesulaukti jokio rezultato, arba pajusti šalutinius poveikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *