Kodėl verta tapti gaminančiu vartotoju?

Ekologiška energijaNenuostabu, kad išaugęs visuomeninis elektros suvartojimas ir naftos kainos kilimas didina elektros rinkos kainą biržoje, tad neretai gavę sąskaitas apmokėjimui nuotaika gali ne juokais sugesti. Tad iškyla klausimas, kaip maksimaliai sumažinti suvartojamos energijos išlaidas. Dėl šios priežasties, žmonės vis plačiau domisi atsinaujinančia energetika bei renkasi patys tapti gaminantys elektros vartotojais. Elektra pagaminti galima iš įvairių Lietuvoje atsinaujinančių šaltinių: vandens, vėjo bei saulės, tačiau sutikime, kad vis dažniau pastebime žmonės renkantis būtent saulės elektrines. Jeigu jaudinatės, kad saulė Lietuvoje šviečia toli gražu ne kiekvieną dieną, tai ne problema. Saulės energija gaminasi net labiausiai apniukusią dieną. Nutolusios saulės elektrinės ir kitos paslaugos.

Priežastys labai paprastos. Gaminančiam vartotojui nereikia ištisus metus pirkti vis brangstančios elektros energijos, nes galite naudoti iš saulės pagamintą energiją. Tuo pat metu padidinate turimo objekto vertę, nes sutikite, žalioji energija yra visų mūsų ateitis. Prisidedant prie elektros gaminimo taip pat sumažinate ir savo elektros sąskaitas bei prisidedate prie gamtos tausojimo ir išsaugojimo. Taip pat svarbu paminėti, kad norint įsirengti saulės elektrinę finansinės pagalbos galima gauti iš Aplinkos projektų tvarkymo agentūros (APVA).

Kaip įsirengti?

Dažniausiai saulės elektrines pastebime įrengtas ant objekto stogo. Tačiau jų irengimas ir priežiūra tampa vis paprastesni, o įrengimas įmanomas net labiausiai neįprastose vietose. Tad labai svarbu paminėti, kad atsirado puiki galimybė gaminti elektros energiją vienoje vietoje, o naudotis visai kitoje. Tą pasiekti galite įsirengus nuotolinę saulės elektrinę. Paprasčiau tariant, nuotolinę saulės elektrinę įsirengėte Trakuose sodyboje, o pagamintą energija vartojate bute Vilniuje. Tai yra labai patogu, ypač vasarą, kai saulėtų dienų būna daugiau nei kitais sezonais. Tada nuotolinės saulės elektrinės sukauptas perteklius yra „saugojamas“,tad pagaminta elektros energija bus naudojama viename iš jūsų objektų ir paskirstoma pasaugojimui per kitus jūsų objektus. Kad energijos tiekimas nutrūks – baimintis nereikėtų. Trūkstamas energijos kiekis automatiškai bus nuperkamas iš pasirinkto elektros tiekėjo pagal pasirinktą planą ir jo taikomas kainas.

Apibendrinant, įsirengus nuotolinę saulės elektrinę sutaupote ir išlošiate bet kuriuo atveju, tiek storinant savo pinigines, tiek stabdant vis didėjančią klimato atšilimo riziką.

Norint įsirengti nutolusią saulės elektrinę būtina:

  • Turite būti abiejų objektų savininkas;

  • Priskirta galia negali viršyti leistinos įvado galios;

  • Prie objekto gali būti priskirta tik viena saulės elektrinė;

  • Kiekvienas atvejis yra unikalus, tad eigoje gali atsirasti papildomų sąlygų;

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *