Kodėl miško kaina didelė

Turbūt ne kiekvienam žmogui šauna į galvą pasidomėti, kokia apskritai Lietuvoje vyrauja miško kaina, tačiau kiekvienas žino, kad kuo jau kuo, bet gražiais miškais lietuviai tikrai garsėja, ir tokių turtų pavydėti mums gali iš įvairių kitų šalių pavydžiai žvelgiantys žmonės. Jei nuvyksite į Angliją ar į Balkanus, ten rasite taip pat daugybe miškų apaugusias kalvas, tačiau tokiame lygiame reljefe yra tik pas mus. Štai keletas pasvarstymų, kodėl miško kaina pas mus didesnė nei gyvenamųjų ūkių.

Natūralūs atsinaujinantys ištekliai

Miškas už gerą kainąVertinti mišką pirmiausiai galima pradėti nuo požiūrio pakeitimo. Kaip skaičiuoja verslininkai? Į viską žvelgia kaip į potencialų naudos šaltinį ir skaičiuoja, kiek atsipirktų ar neatsipirktų vienas ar kitas dalykas. Nieko čia sudėtingo, viskas paprasta, ir net ir kvailas žmogus tokius skaičiavimus lengvai gali atlikti ir savo aplinkoje. Žiūrite net į žmogų ir galvojate, kiek jis gali būti naudingas kaip darbuotojas, kaip draugas, kaip kaimynas. Taigi, kai žiūrima į mišką ir bandoma nustatyti jo kaina, palyginti su paprastu lauku galima lengvai. Lauke yra tik žemė, kuri gali būti išnaudojama arba žemės ūkiui, arba ganykloms gyvuliams šerti, arba statybai.

Tačiau miške jau savaime yra daug gėrybių, kurios turi vertę. Tai tas pats, kas pirkti sklypą arba sklypą su jau pastatytu geru namu. Taigi, miškas nėra tik sklypas, jame jau yra labai brangių dalykų. Visų pirma, tai yra mediena, kuri yra puikus išteklius pramonei ir statyboms, ir kuo daugiau miško perki, tuo daugiau medienos turi. Taip pat ten gali gyventi visokie žvėrys ir paukščiai. O kadangi medžioklė mūsų išsilavinusioje visuomenėje kažkodėl dar tebėra neuždrausta, tai galite įsivaizduoti save šaudant į nuostabius kailiniuotus gyvūnėlius ir siuvantis iš jų sau gražiausius kailiniukus. Taip pat čia auga ir maistas: grybai ir uogos. Ypač grybai yra labai brangus dalykas, kurį galima ir eksportuoti į užsienį, nes daugybėje vietų grybai tiesiog neauga, kai pas mus jų labai daug. Uogas rinkti gali būti tikras vargas, tad geriau tai palikti vaikams, be to, jas galima auginti būriais daržuose ir šiltnamiuose, tad uogauti miške mažiau apsimoka.

Ne tik verslui, bet ir rekreacijai

Kur žmonės bėga atsipalaiduoti po darbų? Į gamtą. Tad miško kaina yra didelė ir dėl to, kad tai pati nuostabiausia gamta, juk būtent miškais lietuviai taip stipriai didžiuojasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *