Namų šildymas ketinėmis krosnelėmis

Artėjant šaltajam sezonų periodui, norisi jaukiai ir šiltai kažkur sėdėti prie liepsnos vaizdo. Tokiam malonumui žmonės butuose, privačiuose namuose vis dažniau įsirengia kokio nors tipo židinį ar krosnelę. Šiuo metu krosnelės kai kuriais atvejais pasidarė populiaresnės nei židiniai, kadangi joms nereikia papildomų statybinių darbų, patalpa yra greičiau apšildoma. Jomis besinaudojant, namai bus ne tik šildomi, bet ir tiks kaip gražus interjero elementas.

Dizainas ir savybės

krosnelesKetinės krosnelės dažniausiai primena klasikinį, o kartais net senovinį stilių, jos dažnai dekoruojamos įvairiais ornamentais. Ketinių krosnelių savybės yra tos, kad jos yra termiškai stabilios ir nesideformuojančios aukštose temperatūrose – greitai įšylančios, kaupiančios ir laikančios šilumą. Iš ketaus gaminamos krosnelės gali būti naudojamos nuolatiniam kūrenimui. Degimo procesas vyksta ilgai (iki 5-6 valandų) ir stabiliai, krosnelės puikiai spinduliuoja ir akumuliuoja šilumą.

Nuo ankstyvesnio laikotarpio, kai krosnelės neturėjo tokio šiluminio naudingumo praėjo daug laiko. Šiuo metu renkantis krosnelę, reiktų atkreipti dėmesį į pateiktus šiluminio naudingumo parametrus. Pastarieji yra optimizuojami įvairiais būdais. Vienas iš jų yra antrinė degimo sistema, kai dūmai kelis kartus „apsiverčia“ ir vėl patenka į degimo kamerą. Paprasti, malkomis kūrenami šildymo prietaisai į aplinką išmeta apie 30 g/val. degimo atliekų, o prietaisai su antrinio degimo sistema apie 7,5g/val.

Kaip veikia antrinė degimo sistema?

Yra kietu kuru kūrenamų prietaisų, kurie gali efektyviai optimizuoti degimo procesą naudojant antrinę degimo sistemą. Tokiu būdu yra sumažinamas išmetamas kenksmingų dujų į aplinką kiekis. Įrenginio galinėse ir priekinėse dalyse yra anga, kuri naudojama deguonies patekimui į degimo kamerą. Angos padarytos taip, kad tarp jų būtų pora degimo zonų. Viena virš naudojamo kuro degimo kameroje, o kita šiek tiek aukščiau. Šių degimo zonų dėka, šildymo prietaisas virsta aukšto efektyvumo įrenginiu.

Rinkdamiesi ketinę krosnelę atkreipkite dėmesį į jos šiluminį naudingumą ir galingumą. Tai techniniai rodikliai, kurie jums padės apsispręsti renkantis krosnelę. Taip pat yra labai svarbu, kad krosnelė būtų pagaminta iš aukštos kokybės medžiagų, ir kad jinai derėtų su jūsų interjeru. Apsisprendus, ko tiksliai norite, bus paprasčiau išsirinkti krosnelę pagal jūsų norus.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *