Kas mieste naktį šviečia kelyje

Auto lemposJeigu norite naktį važiuoti saugiai, būtinai turite pasižiūrėti, kad jūsų šviesos iš https://www.autosviesos.lt/d1s-xenon-lemputes veiktų puikiai. Šviesa reikalinga ir jums patiems, kad galėtumėte matyti viską kelyje, patį kelią, gyvūnus, kitus eismo dalyvius, ženklus. Taip pat šviesų reikia ir tam, kad jūs būtumėte pastebimi. Visgi kyla klausimas, kas kelia naktį kelyje didžiausią pavojų? Galime pasistengti atsakyti į šį klausimą.

Kiti automobiliai

Visų pirma, šviesos hella 5dv 008 290-00 ar kitokios labai reikšmingos saugumui. Automobiliai ne tik turi jus matyti, bet ir pranešti apie save. Kelyje didelį nesaugumą sudaro tos transporto priemonės, kuriuose neveikia tinkamai šviesos, arba neveikia išvis, arba veikia labai blogai. Taigi, automobiliai visuomet yra kažkas tokio, kas tikrai gali sukelti grėsmę. Tačiau jeigu yra pasirinktas saugus atstumas, saugus greitis, gerai veikia visi techniniai parametrai, stabdymas, padangos, geros auto šviesos, tai problemų kilti kaip ir neturėtų. Bet kuriuo atveju, kiti automobiliai yra vieni rimčiausių šviesos šaltinių kelyje.

Jūsų automobilis

Tikra tiesa – jūs kitiems eismo dalyviams taip pat esate galimas pavojaus sukėlėjas. Jeigu taip nutinka, kad važiuojate su ne visai sutvarkytomis šviesomis, žiemą su vasarinėmis ar universaliomis padangomis, su prastai veikiančiais nudilusiais stabdžių diskais ar kaladėlėmis ir pan., tai tikrai esate grėsmė. O jeigu dar viršijate greitį bei vairuojate neblaivūs ar pavargę – tikėtina, kad esate didžiausias pavojus tam tikrame kelyje. Tačiau, jeigu viskas šviečia, tuomet jūs esate šviesos šaltinis kelyje.

Šviesoforai

Važiuojant per miestą, neišvengiamai matysite ir spalvotas šviesas: žalią, raudoną, geltoną arba tik geltoną, nurodančią, kad šviesoforas išjungtas, sankryža nereguliuojama. Beje, būtent pastariesiems atvejams ir verta mokytis KET apie vienareikšmių kelių sankryžas. Visgi šviesoforai naktį mieste sudaro ir tam tikrą romantikos dalį, kurią mėgsta pasigauti naktiniai miesto fotografai.

Specialiųjų transporto priemonių švyturėliai

Kažkas naktį tvarko gatves, kasa sniegą, barsto kelius ir tai daro su įjungtais oranžiniais švyturėliais. Mėlynus ir raudonus švyturėlius įsijungia tik specialiosios į įvykio vietą skubančios tarnybos: gaisrinė, greitoji pagalba, policija. Mieste irgi tokios tarnybos pralekia, tačiau naktį ne visada nori naudoti garso signalą ir žadinti žmones. Kelio darbų švyturėliai, tiesa irgi gali degti prie vietų, kur vyksta darbai ir dėl to galimai susidaro apylankos. Kelių apšvietimas, kitaip tariant – gatvės žibintai – taip pat įprastas reiškinys. Vitrinos, namai miestuose irgi šviečia naktį.

1 komentaras

  1. Manau saugumui užtikrinti svarbus ir apšvietimas ir paties automobilio saugumas ypač kai keliai slidūs. Dėl to reikia pasirūpinti ne tik lemputėmis bet ir patikimomis padangomis. naujos-padangos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *