Kaip išskalbti neskalbiamus dalykus

RemontasJeigu mašina sugedusi, jai padės skalbimo mašinų remontas. Jeigu drabužis neišskalbiamas – jį vis tiek išskalbs veikianti ir sumaniai naudojama skalbimo mašina. Ką daryti, kai turime įsisenėjusias, nemalonias dėmes? Kaip išskalbti tai, kas atrodo sunkiai sutvarkoma?

Paltus, striukes, kailinius

Žieminiai ir rudeniniai lauko drabužiai – tai tie rūbai, kuriuos skalbti bei tvarkyti yra sunkiausia. Tačiau nereiškia, kad neįmanoma jų išskalbti ir sutvarkyti. Viskas įmanoma, tik reikia šiek tiek pasistengti. Taigi, jeigu norite, kad visi paltai, kailiniai ir striukės būtų išskalbti, reikės į kiekvieną šį rūbą žvelgti individualiai. Ne galvoti, kad jiems visiems tinka vienas bendras receptas, bet kiekvieną nagrinėti atskirai. Kai kurie lauko drabužiai turės nusegamas dalis: kapišonus, gobtuvus, dirbžus, kitas dalis. Galbūt galima tas dalis skalbti skalbimo mašinoje? Turite žiūrėti, iš ko jos yra padarytos. Kietos medžiagos paltas neturėtų būti dedamas į skalbimo mašiną, tačiau gal joje gali atsidurti kokia lengva striukė be pamušalo. Jeigu lauko rūbų pamušalas yra vata arba vatalina, tada tikrai nereikėtų to kišti į skalbimo mašinos būgną. Tačiau tuomet, kai skalbimo mašina gali skalbti labai švelniu režimu, naudodama šaltą vandenį, galima skalbimo mašinai patikėti lengvesnes striukes. Kaip skalbti tai, ko nedėsite į skalbimo mašiną? Jeigu įmanoma, dėmes valykite sausu būdu – su muilu ir drėgna servetėle. Kailinius ir iš daugiausiai skirtingų medžiagų pagamintus lauko drabužius galite skalbti tiesiog su vandens čiurkšle, prieš tai rūbą pasikabinus į kokią nors tam tinkamą vietą.

Gobelenus, baldus

Ar galima išskalbti fotelį, sofą, lovą? Viską galima, tik reikia mąstyti savo galva. Gal ant gaminio parašyta, kad negalima. Tačiau sumanus žmogus mokės nuardyti gobeleną nuo fotelio. Patį fotelį su nuogomis minkštomis dalimis galima padėti išsivėdinti geru oru į balkoną, tik svarbu, kad vidurių neištąsytų lauko katės. Gobelenus tuo tarpu galima arba išskalbti švelniu režimu skalbimo mašinoje (bet tik tuo atveju, jeigu skalbinys tikrai nedažys), o kitas baldo detales galima sutvarkyti kitokiais būdais. Kai viskas bus išskalbta, reikės sudėti atgal.

Kilimus

Didžiuliai kilimai į skalbimo mašiną tiesiog netelpa fiziškai, todėl būtų per daug naivu tikėtis, kad pavyks juos lengvai išskalbti. Tačiau niekas nedraudžia skalbti mažesnių lauko durų kilimėlių. O didžiuosius kilimus verta pirma išpurtyti ir išdaužyti lauke, o tuomet skalbti juos švelniu režimu vonioje, pamerktus į vandenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *