Kaip išsirinkti trąšas?

Lietuvoje trąšų gamintojai siūlo įvairias trąšas vejoms, todėl rinktis yra iš ko. Labai svarbu suprasti, kad tik tinkamos trąšos vejai gali užtikrinti tinkamą jos priežiūrą. Vis dar daugelis naudoja trąšas, kurios nėra skirtos vejoms ir taip jas sugadina. Ką reikia žinoti, norint tinkamai tręšti savo veją?

Vejos priežiūraPirmiausia reikia žinoti, kokios vejos norite, nes nuo to priklauso ir tai, kokių trąšų jums reikia. Pavyzdžiui, jeigu jums svarbu, kad veja būtų tanki ir greitai augtų, tai jums reikia tokių trąšų, kurios skirtos augimo skatinimui. Jeigu jums norisi, kad veja atrodytų gražiau po žiemos laikotarpio ir nepalankių oro sąlygų, tai reikia tręšti veją rudenį. Tiesa, reikia tręšti specialiomis trąšomis, kurių sudėtis yra tokia, kad vejos šaknis paruošia žiemos sąlygoms ir joms yra lengviau peržiemoti. Jei norite retai tręšti, bet, kad veja atrodytų gražiai, tai reikia tręšti ilgo poveikio trąšomis, kurios pasiavinamos iš lėto ir reikia rečiau tręšti veją. Tiesa, jos bus brangesnės, tačiau reikės mažiau darbo.

Kitas svarbus aspektas – trąšų sudėtis. Reikia žinoti, kokių medžiagų reikia jūsų vejai. Įprastai patariama pavasarį rinktis tokias trąšas, kurių sudėtyje yra fosforo ir azoto. Taip pat svarbus ir kalis. Tai skatins augimą ir bus gražiai žalia spalva. Jeigu rasite, tai galite rinktis tokias trąšas, kurių sudėtyje yra skirtingo poveikio azotas. Jis veiks daug geriau, nei vienas. Rudeniui reikia rinktis trąšas be tų medžiagų, kurios skatina augimą.

Trąšų veikimo laikas yra ta savybė, kuri dažnam pirkėjui nieko nesako. Verta žinoti, kad ilgo veikimo trąšos vejai turi daug geresnį poveikį, nei tos, kurios veikia trumpai. Negana to, kad jums reikia dažniau tręšti veją ir pirkti daugiau trąšų, tai ir augalų augimui daug geriau, kai trąšos yra lėto veikimo, nes geriau pasisavinamos maistinės medžiagos. Be to, labai svarbu trąšas barstyti laikantis rekomendacijų dėl kiekio. Atminkite, kad per didelis kiekis gali pakenkti vejai. Taip pat po tręšimo darbų reikia gausiai palaistyti veją, kad trąšos tolygiai pasiskirstytų ir pradėtų veikti.

Nors dar daugelis vejas tręšia ūkininkams skirtomis trąšomis, tačiau norint turėti gražią veją, reikia suprasti, kad geriausią poveikį turi tik specialios trąšos vejoms. Jose yra visos reikalingos medžiagos reikiamais kiekiais. Tik tai gali užtikrinti, kad veja gaus viską, ko reikia geram jos augimui ir šaknų vystymuisi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *