Kada reikėtų nedelsti ir į odontologus kreiptis iškart?

Dažniausiai odontologas aplankomas tik tada, kai jau skauda dantis. Tuomet savo situaciją suvokiame kaip labai svarbią, į odontologijos kliniką bandome patekti skubos tvarka ir pan. Bet iš tikrųjų, atvejų, kuomet mums tikrai reikėtų paistengti laiku patekti į odontologijos kliniką, yra ir daugiau. Kada reikėtų vizito pas dantistą neatidėlioti?

Ruošiatės nėštumui

Odontologijos paslaugosTaigi, jeigu ruošiatės nėštumui, labai svarbu susitvarkyti kai kurias sveikatos galimas bėdas iš anksto, kadangi vėliau, nėštumo metu, geriau jų rimtų neturėti. Rizikinga sritis yra dantys, dėl to, kad nėštumo metu moters organizme mažėja vitamino D, o tai iškart reiškia tai, kad žmogus gali vėliau labai sirgti: trapesni darosi kaulai, taip pat ir dantys.Verta prieš pastojant apsilankyti pas odontologą, gal net pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką. Būtent rentgenas ir yra didžioji grėsmė visoms besilaukiančioms moterims. Jeigu sugenda kažkas giliau, tenka valyti danties kanalą, problemos senose plombose ir pan., gali tekti naudoti rentgeną, o to negalima leisti sau, laukiantis kūdikio. Taigi, kaip matome, rizikų ir problemų tikrai galimų yra. Ir visgi, jeigu ruošiatės nėštumui, apie visa tai turėsite pagalvoti tikrai gerokai iš anksto. Žinoma, nėštumo metu, infekcijos atveju, yra vis tiek tada jau stengiamasi išvengti to rentgeno ir viską padaryti tiesiog kitais būdais, paprasčiau ir be rentgeno.

Ruošiatės kelionei

Jeigu planuojate keliauti į kelionę atostogauti ir neramu dėl dantų būklės, tikrai geriau pasitvarkykite tai iš namų ir turėkite papildomą draudimą sveikatai. Tuomet jums bus daug paprasčiau, galėsite ramiai atostogauti. Tą padarykite iš anksto, užkirsite kelią galbūt labai nemaloniems dalykams kelionėje. Jeigu jaučiate, kad kažkas negerai, arba šiaip jeigu seniai buvote pas odontologą – būtinai apsilankykite prieš kelionę.

Pirmieji simptomai

Visais atvejais, jeigu tik imate jaustis keistus simptomus dantyse, turite iškart į tai reaguoti, o ne laukti. Kartais žmonės galvoja: ai, palauksiu, pažiūrsiu, gal praeis. Ir labai tikisi, kad praeis, neskaudės, nieko nebus. Tačiau tai, kad jie prieš tai kažką pajuto, reiškia, kad su dantimis kažkas negero vyksta. Net jeigu toliau skausmo nejaučiame, tačiau kažkur kažkoks gedimas visgi toliau plinta. Taigi, reikia nenumoti į tai ranka, o iškart ieškoti priežasties. Profilaktiškai kartą į metus verta apsilankyti pas odontologą net ir tada, kai apskritai viskas yra tarytum gerai. Nes ir tada reikia patikrinti jūsų dantų būklę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *