Ką rinktis sienų apdailai: tinką ar gipso kartoną?

Vidaus apdailos darbaiVidaus remonto darbai daugeliui kelia daug klausimų, o aktualiausias susijęs su sienomis. Kas dažniau pasirenkama: gipso kartono montavimas ar tinkavimas? Specialistai pasiskirsto į dvi puses. Vieni labiau palaiko tinkavimo idėją, o kiti pataria rinktis gipso kartoną. Kurie teisūs?

Renkantis geriausią sprendimą reikia įvertinti remontuojamas patalpas ir tai, kokio galutinio rezultato tikitės. Vienas iš trūkumų, su kuriais susiduria mažų patalpų savininkai – mažas plotas. Montuojant gipso kartono plokštes neišvengiamai sumažės ir vidinis patalpų plotas. Pavyzdžiui, jei montuosite gipso kartono profilį, tai jis atims penkis centimetrus. Taip pat reikia pridėti ir pačios plokštės plotį. Taip dar prisidės vienas centimetras. Taigi, jei dengiamos visos kambario sienos tokiu būdu, tai ilgis ir plotis iš viso sumažėtų po 12 centimetrų. Šitą trūkumą reikia atsiminti, jei planuojate remonto darbus mažose erdvėse, nes jos dar labiau sumažėtų. Mažose erdvėse verčiau rinktis sienų tinkavimą, nes tokiu atveju sienų storis padidėtų tik apie vieną ar du centimetrus.

Dabar pakalbėkime apie gipso kartono privalumus. Jei turite patalpą, kurioje norite geresnės garso ir šilumos izoliacijos, tai būtent šis pasirinkimas bus labai geras. Taip yra dėl to, kad į profilio tarpus galėsite sudėti specialias izoliacines medžiagas, kurios slopins garsus ir padidins šilumos izoliaciją. Tokiais atvejais specialistai ypatingai rekomenduoja naudoti gipso kartoną, o ne pasirinkti sienų tinkavimą. Tiesa, reikia paminėti tai, kad tai tikslinga daryti tik tais atvejais, kai yra poreikis garso ir šilumos izoliacijai, nes, pavyzdžiui, naujos statybos namai dabar statomi labai gerai atlikus garso ir šilumos izoliaciją, todėl vidines sienas dengti gipso kartonu nebėra prasmės. Tai tinkamiausias pasirinkimas senos statybos pastatams. Naujos statybos namuose gipso kartonas praverčia remontuojant lubas.

Dar reikia pakalbėti apie tokius atvejus, kuomet nors ir norėtųsi rinktis tinkavimą, tačiau toks variantas nėra tinkamas dėl sienų pagrindo medžiagos ypatybių. Tarkim, jūsų namo sienos yra medinės, o tinkas prie medienos negalės prikibti. Taigi, tokiu atveju vienintelis pasirinkimas – gipso kartono plokštės. Kartais tiesiog nėra galimybių rinktis tinkavimo.

Laikas atliekant vidaus apdailos darbus labai svarbus. Norima, kad darbai būtų atlikti kaip įmanoma greičiau. Tokiais atvejais reikia pasirinkti gipso kartono montavimą, o ne tinkavimą. Tinkuojant reikia daug laiko, kol viskas išdžiūna, o montuojant gipso kartono plokštes užtrunkama labai trumpai. Kaip matome, abu būdai turi savo privalumų ir trūkumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *