Lauko griliai: kaip išsirinkti tinkamą?

GriliaiLauko griliai stebina itin plačiomis pasirinkimo galimybėmis, todėl išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančią įrangą nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiuo atveju jūsų pasirinkimas labiausiai priklausys nuo to, kaip dažnai planuojate gaminti maistą, taip pat – kur naudosite grilių.

Kaip dažnai ruošite maistą ir kur tai darysite?

Jei grilių ketinate naudoti kiekvieną savaitgalį ar net ir dažniau, žinoma, jums reikės ilgaamžio produkto, kuris leis ne tik mėgautis gardžiausiu maistu, bet ir nustebins jūsų draugus bei šeimą, padės kurti nepamirštamus BBQ vakarėlius savo kieme. Ieškantiems universalios ir dažnai naudojamos įrangos, rekomenduojamos didesnės, Kamado tipo kepsninės, kurios yra statomos nuosavo namo kieme ir leidžia gaminti pačius įvairiausius patiekalus. Vis dėlto, jei kepsninę ar lauko grilių ketinate naudoti tik tam tikrose situacijose, pvz., atvykus svečiams, greičiausiai didelė kepsninė jums nebus reikalinga. Tokiu atveju rekomenduojami kompaktiški lauko griliai, kurie siūlo plačias mėsos, žuvies, daržovių paruošimo galimybes. Be to, nedideli lauko griliai yra puikus sprendimas tuomet, jei nenorite, kad grilius visą laiką būtų lauke ir ketinate jį įsinešti į vidų arba norėtumėte grilių pasiimti su savimi keliaudami prie ežero ar stovyklaudami gamtoje.

Kokiomis savybėmis pasižymi kokybiški lauko griliai?

Kad lauko griliai užtikrintų ilgaamžę ir patikimą eksploataciją, būtina įvertinti jų dydį, gamybines medžiagas, stabilumą ir valymo galimybes.

Dydis. Kaip jau minėjome, griliaus dydis priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių ir teritorijos dydžio, t. y. nuo to, kur ketinate laikyti grilių. Žinoma, didesnis grilius visuomet suteiks daugiau komforto ir bus patogesnis naudoti, tačiau mažesnis pasižymės kompaktiškumu ir patogesniu transportavimu.

Gamybinės medžiagos. Gamybinės lauko griliaus medžiagos didžiąja dalimi lemia jo ilgaamžiškumą. Dažniausiai lauko griliai gaminami iš nerūdijančio plieno. Rekomenduojame vengti kepsninių, pagamintų iš paprasto plieno, kadangi tikėtina, kad tokiu gaminiu labai greitai nusivilsite.

Stabilumas. Būtinai įvertinkite lauko griliaus stabilumą. Visų pirma atkreipkite dėmesį į tai, kiek grilius turi kojelių, ar jos užtikrina stabilią gaminio padėtį. Jei grilius negalės užtikrinti reikalingo tvirtumo, gaminti maistą bus labai nepatogu ir pavojinga.

Valymas. Kad lauko grilius neapsunkintų buities, iš anksto pasidomėkite, kokius valymo darbus rekomenduoja griliaus gamintojas, t. y. ar atskiros detalės turi būti plaunamos rankiniu būdu, ar tam tikras griliaus dalis galima plauti indaplovėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *