Greitieji kreditai – populiarūs, tačiau į pastarųjų aktualijas būtina gilintis nuolat

KreditaiDažno lietuvaičio pareiga kas mėnesį tampa sumokėti ne tik pagrindinius komunalinius mokesčius, bet ir atiduoti „duoklę“ greitiems kreditams, tai yra grąžinti nustatyto dydžio įmoką. Nors apie pastaruosius vyrauja prieštaringos nuomonės, tačiau realybė tokia, jog tai neretai tampa vieninteliu finansinės pagalbos šaltiniu tiems, kurie neranda kitų galimybių savo poreikių patenkinimui. Greitiems kreditams daug dėmesio skiria įvairūs subjektai: finansų konsultantai, teikiantys informaciją asmeninių finansų planavimo klausimu, greitųjų paskolų bendrovės, aktyviai reklamuojančios savo paslaugas, klientai, ieškantys viliojančių pasiūlymų ar, galų gale, teisėsauga, įnirtingai ieškanti sukčių, bandančių neteisėtu būdu pasipelnyti iš šios srities.

Žmogui, prieš pasiryžtant „pasirašyti“ greitiems kreditams, visiems pirma reikėtų realiai įvertinti savo finansines galimybes: ar tai tėra laikina „duobė“, ar nuolatinė kasdienybė. Pastarasis variantas – signalas, jog greitosios paskolos taps ne lauktu išsigelbėjimu, bet, priešingai, „akmeniu po kaklu“: asmuo, tikėtina, nebus pajėgus nustatytu laiku sumokėti įmokas ar įklimps į nesibaigiantį paskolų liūną. Jei gaunate pastovias pajamas, įvertinkite, ar jų užteks ne tik kreditams grąžinti, bet ir elementarių poreikių patenkinimui.

Šiandien greitųjų kreditų rinkoje veikia daug bendrovių. Vienos – senbuvės, tebedirbančios nuo šios paslaugos teikimo pradžios, kitos – naujokės, viliojančios klientus palankiomis paskolos sąlygomis. Klientas, kuris atitinka visus greitosios paskolos gavėjui keliamus reikalavimus bei suvokia šios finansinės atsakomybės reikšmę, skiria nemažai laiko geriausio pasiūlymo paiešką. Kantrybė tikrai atsiperka: viena bendrovė siūlo nemokamą pirmąją paskolą, mažesnes palūkanas, papildomą priemoką, laiku grąžinus paskolą ir panašiai. Kitas klientų tipas, kuriam pinigų reikia čia ir dabar, sutiks su pačios pirmos paskolų bendrovės diktuojamų klausimų. Pastarieji galbūt nežino, jog net nebūtina analizuoti kiekvieno teikėjo internetinius puslapius – prieinamos internetinės svetainės, pagrindinį dėmesį skiriančioms greitiems kreditams palyginti. Pastarosiose nuolat atnaujinama informacija, tad klientai visada bus supažindinti su aktualiomis naujienomis.

Savaime suprantama, nemalonu, kai tenka susidurti su anstoliais, grasinančiais baudomis dėl prisiimtų finansinių įsipareigojimų nevykdymo. Tačiau didesnės problemos kyla paaiškėjus, jog reikia grąžinti greitąjį kreditą, kurį tavo vardu pasiėmė kažkas kitas. Tai – situacija, bauginanti daugelį, tačiau nereikia panikuoti be reikalo. Greitiems kreditams gauti neužtenka žinoti jūsų vardo, pavardės bei asmens kodo: jei paskola imama internetu, pervedant pinigus į banko sąskaitą, būtini ir internetinės bankininkystės duomenys. Reikia būti sąmoningiems ir minėtos informacijos neatskleisti pašaliniams asmenims. Egzistuoja ir duomenų bazė, kurioje užsiregistravusieji, atsisako bet kokios galimybės tapti greitųjų kreditų vartotojais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *