Žymos archyvas: sveikatos higienos centras

Vestuvinės suknelės – kaip įsigyti tinkamiausią?

Vestuvinės suknelės – tai kiekvienos nuotakos vienas didžiausių galvos skausmų. Suknelių pasirinkimas yra tikrai labai didelis, tačiau paprastai norima išsirinkti tokią suknelė, kuri tikrai patiktų ir tiktų idealiai. Čia taip pat gana dažnai iškyla klausimų, ar suknelę pirkti, ar nuomotis, o taip pat ir kokį suknelės įsigijimo būdą pasirinkti.

vestuvinės suknelėsNuomotis suknelę dažniausiai pasirenkama tada, kai norisi tikrai įspūdingos suknelės, kuri kainuotų kuo pigiau. Nuoma praverčia ir tais atvejais, kuomet vestuvės vyksta užsienyje, ir nesinori suknelės gabenti su savimi, arba kuomet svarstoma, kur dėti suknelę po vestuvių. Visais šiais atvejais suknelės nuoma gali būti tikrai puikiu pasirinkimu, tačiau kalbant vien tik apie suknelės kainą, ją įsigyti dažniausiai nebūna daug brangiau nei nuomotis, o vėliau galima suknelę sėkmingai parduoti. Suknelę galima pirkti turguje, specializuotose parduotuvėse ar tiesiog internetu. Pastarasis variantas paskutiniu metu tampa vis populiaresnis, nes tokiu būdu perkamos suknelės paprastai kainuoja pigiau. Taip pat svarbu ir tai, kad nesugaišite daug laiko, norėdamos įsigyti suknelę, tačiau kartais dvejojama, ar toks pasirinkimo būdas gali būti pats geriausias – juk suknelės negalima pasimatuoti. Norint įsitikinti, kad suknelė tikrai tiks, vertėtų žinoti tikslų savo drabužių dydį bei tai, kas geriausiai tinka jūsų figūros tipui. Tokiu atveju galite būti garantuotos, kad suknelė tiks, o jei nutiktų priešingai, tuomet suknelę galėsite grąžinti ir pasikeisti į kitą dydį arba paprasčiausiai atgauti pinigus. Taigi, jokios rizikos nėra, tačiau vertėtų suknelę užsisakyti dar iš anksto. Paprastai suknelės pristatomos per kelias darbo dienas, tačiau jei dvejojate, ar dydis tiks, nevertėtų to pasilikti paskutinei savaitei. Paprastai nuotakos pradeda rūpintis vestuvine suknele likus dar keliems mėnesiams iki vestuvių, taigi, tokiu atveju tikrai spėtumėte išsirinkti tinkamiausią variantą.

Skaityti straipsnį “Vestuvinės suknelės – kaip įsigyti tinkamiausią?” »

Kieto kuro katilai – minimalios šildymo išlaidos

Lietuva yra vėsiojo vidutinio klimato zonoje, taigi šildymu namuose mums tenka rūpintis maždaug puse metų. Tai nėra mažai, todėl verta pasirinkti patikimą šildymo sistemą. Viena iš populiariausių jau ne vieną dešimtmetį – kieto kuro katilai, kuriuos tinkamai eksploatuojant garantuojamos minimalios šildymo išlaidos.

kieto kuro katilaiKietas kuras – malkos, anglys, pjuvenų ar durpių briketai. Vienas iš didžiausių kieto kuro katilo privalumų – šildymo kaina. Ji pirmauja. Daugelis norinčiųjų pigiai šildytis renkasi būtent tokį katilą. Žinoma, kad ne visiems priimtinas toks būdas, nes reikia pasirūpinti kuru bei katilo kūrenimu, tačiau šiuolaikinių katilų degimo ir įkrovos laikas yra pakankamai ilgas, tad ir problemų dėl to nekyla.

Kieto kuro katilai nuo seno naudojami daugelyje nuosavų namų katilinėse. Mums tapo įprasta namus šildyti malkų ar anglių pagalba. Ne mažiau svarbu ir minimalios šildymo išlaidos. Palyginus tokius šildymo būdus, kaip šildytis elektra, dujomis, kietu kuru, infraraudonaisiais spinduliais, šilumos ar oro siurbliais, ar geoterminiu šildymu, išskiriamos pigiausios alternatyvos. Kietas kuras pirmauja visose kategorijose pagal taupumą. Taigi šildytis malkomis, anglimis ar briketais labiau apsimoka, nei tarkim dujomis. Brangiausiai moka tie, kurie apšildo namus elektra. Tai tampa prabanga. Kitos likusios rūšys tarpusavyje vertinamos panašiai. Taip pat reikia paskaičiuoti, kiek kainuoja įsirengti katilinę ir pastatyti katilą. Pavyzdžiui, geoterminis šildymas Jums kainuoja ne vieną dešimtį tūkstančių, taigi klausimas kada atsipirks investicijos? Kieto kuro katilai Lietuvoje populiarūs, todėl ir kaina nėra neprieinama. Galima rinktis įvairius katilus ir jų rūšis. Pavyzdžiui, ne iš pačių brangiausių medžiagų ir prietaisų kieto kuro katilinę galima įsirengti už vieną dešimtį tūkstančių litų. Žinoma, kaina kinta priklausomai nuo pasirinkimo.

Tam, kad tiksliai atsakyti kas pigiau, reikia įvertinti ne tik kuro rūšį, bet ir namo šilumos varžą. Taigi, jeigu Jūsų namas gerai ir sandariai apšiltintas, tai Jūs sunaudosite mažiau kuro. Pasirūpinkite stogo bei sienų šiltinimu. Taip pat svarbu sandarūs langai ir durys. Jei turite nesandarius ar senus, būtinai pakeiskite į naujus. Dabar siūlomi itin gerą šilumos varžą turintys gaminiai. Tinkamai apšiltintas namas greitai atsipirks ir galėsite džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Namų šiluma svarbi visiems. Ypatingai jos norisi žiemos speigui sukausčius žemę. Tinkamas kieto kuro katilas padeda ne tik apšildyti namus, bet ir sutaupyti pinigus, kurie skirti šildymui. Tai pigiausia alternatyva, kuri savo populiarumu nenusileidžia net ir šiuolaikinių technologijų alternatyvoms.