Žymos archyvas: knygos internetu

Atsiliepimai apie knygas skaitytojams padeda apsispręsti

Dažnai skaitytojai stovi knygynų lentynų tarpuose, nežinodami, kuri knyga yra jiems tinkama ir kurią iš tiesų verta nusipirkti. Dažnai todėl knygynuose yra minkšti suoliukai ir ramios vietos skaitymui. Taip galite skirti šiek tiek laiko knygai ir su ja susipažinti, įsigilinti į ją ir nuspręsti, ar ši knyga verta Jūsų namų lentynos. Deja, šiandien populiarėjančios knygos internetu nepasiekiamos tradiciniuose knygynuose, tad perkant jas reikia žinoti, kurią knyga iš tiesų norite įsigyti. Specialistai teigia, jog nuspręsti padeda atsiliepimai apie knygas įvairiose interneto erdvėse.

Atsiliepimai apie knygasKritikų pasisakymai

Itin smarkiai vertinami atsiliepimai apie knygas, kurie yra rašomi protingų ir turinčių ką pasakyti žmonių – kritikų. Jei norite įžvelgti šiek tiek gilesnes knygos prasmių plotmes naudinga paskaityti kritikų recenzija ir įžvalgas, kurios padeda skaitytojui keliauti knygos labirintais. Itin dažnai šio tipo atsiliepimai naudojami ne tik bandant išsirinkti knygas, bet ir ruošiant mokslinius darbus ar studijas.

Skaitytojų komentarai

Ne visos knygos yra skaitomos kritikų ir ne visiems skaitytojams kritikas yra autoritetas. Dėl šios priežasties internetiniuose knygynuose itin populiarūs ir kitokio tipo atsiliepimai apie knygas. Tai komentarai ir įspūdžiai, kuriuos palieka paprasti skaitytojai, jau skaitę šią knygą. Būtent tokio tipo atsiliepimai dažniausiai padeda apsispręsti, kokią knygą rinktis ir žinoti, ko iš jos tikėtis. Dažniausiai pagal skaitytojų vertinimus sudaromi tam tikri knygų topai, kurie padeda nuspręsti ir palyginti vienas knygas su kitomis, autorių pasisekimą ir skaitytojų poreikius.

Asmeniniai pamąstymai

Jau ne pirmi metai Lietuvoje ir kitų šalių internetinėje erdvėje populiarėja nauja žurnalistikos kryptis – pilietinė žiniasklaida. Tai sritis, gimusi iš blogerių, kurioje žmonės, turintys ką pasakyti, turi teisę ir erdvę išreikšti savo mintims. Itin dažnai įvairiose tokiems pasisakymams skirtose interneto erdvėse talpinami ir atsiliepimai apie knygas, renginius, spektaklius ar kitus įvykius. Tokio tipo erdvė ne tik padeda skaitytojui išsirinkti knygą, bet ir leidžia įvertinti rašytojo sugebėjimus, įžvalga. Ne retas atvejis, kuomet tokiose erdvėse besireiškiantys rašytojai būna pastebėti ir įvertinti profesionalų, ieškančių naujų talentų.