Žymos archyvas: baldai

Svetainės baldai ir šių laikų tendencijos

Nusprendusius atnaujinti savo namų svetainę ar įrenginėjančius naują būstą, užburs svetainės baldai ir jų asortimentas prekybos vietose. Jų įvairovė sąlygojama spalvų, dydžių, dizaino, funkcionalumo, kainos ir pan.

Svetainės baldų įvairovė

Svetainės yra erdvės, kuriose namų šeimininkai priima svečius, todėl svetainės neabejotinai atlieka ir namų bei pačių šeimininkų reprezentavimo funkciją. Todėl ir baldai šiai namų erdvei renkami itin atsakingai. Bene pagrindiniai svetainės kambario baldai yra tokie: tam tikri sėdėjimui skirti minkšti baldai, kavos staliukas, sekcija ar knygų spinta. Sėdėjimui skirti baldai dažniausiai svetainėse būna sofos (jos gali būti dviejų, trijų ar daugiau sėdimų vietų), taip pat minkšti kampai, foteliai bei krėslai. Svetainės baldai kampai vis dar išlieka populiarumo viršūnėje, o tai matyt lemia jų funkcionalumas bei nauji ir modernūs dizaino sprendimai.

Svarbiu svetainės akcentu laikomos sekcijos. Seniau vyravo mada kuo masyvesnių ir didesnių sekcijų. Neretai jos užimdavo visą vieną iš svetainės sienų. Pirmenybė buvo teikiama tokiai sekcijai, kuri talpintų kuo daugiau įvairiausių daiktų: knygų, indų, suvenyrų, nuotraukų albumų ir pan. Dabar jau tokių didelių sekcijų atsisakoma ir dažniau pirmenybė teikiama kompaktiškesnėms, modernaus stiliaus sekcijoms, kurios užima nedidelę svetainės dalį. Šiuolaikinių sekcijų išvaizda dvelkia modernumu, o pasirinkimo galimybes išplečia apdailai naudojamų medžiagų įvairovė: blizgūs bei matiniai dažai, natūralia ar dirbtine mediena dengtas paviršius, įvairūs puošybos elementai, skaidrūs bei raštuoti stiklai ir pan.

Klasikiniai baldai

Nesuklystume pasakę, kad baldų mados tendencijos žengia koja kojon su tobulėjimu, modernumu. Tačiau klasika yra nemirtingas dalykas ir klasikiniai baldai nepraranda savo vertės. Šie baldai itin vertinami klasikos mėgėjų, siekiančių savo gyvenamosiose ar darbo erdvėse sukurti prabangos jausmą, taip pat klasikiniai baldai mėgstami drąsių, ryžtingų bei aukštą socialinį sluoksnį užimančių asmenų. Klasikiniai baldai savo tekstūra, masyvia išvaizda, natūralumu bei medžiagomis iš kurių pagaminti (dažniausiai tai yra ąžuolas, raudonmedis, riešutmedis) bei išskirtiniais ornamentais labai skiriasi nuo šiuolaikinių modernių, minimalistinio stiliaus baldų.

Klasikiniai baldai skiriasi ir savo aukšta kaina, kadangi jie nepriklauso masinės gamybos technologijoms, baldai restauruojami rankomis, kiekvienam baldui skiriama itin daug laiko bei dėmesio tiek natūraliai sendinant, tiek ir parenkant tinkamiausias medžiagas šiam procesui. Klasikinių baldų kainą lemia ir jų išliekamoji vertė.

Baldų pirkimo galimybės: parduotuvėje ir internetu

Tiek šiuolaikinius, tiek ir klasikinius baldus galima įsigyti ir internetu. Baldai, internetu užsakyti, neretai kainuoja ženkliai pigiau, pirkimo procesas gali būti atliekamas iš bet kurios vietos (tereikia tik interneto ryšio bei kompiuterio) ir bet kuriuo paros metu, o užsakovą dažnai pasiekia vos per kelias dienas (pristatymo trukmė priklauso nuo to, ar pardavėjas turi baldą sandėlyje ar ne). Prie internetu parduodamų baldų pirkėjui būna nurodyta, per kiek dienų pirkinys jam bus pristatytas. Taigi, pirkimo internetu teigiamos savybės yra: patogumas, nepriklausomumas nuo pardavimo vietos ir kitų veiksnių, paprastumas.

Pirkimo parduotuvėje procesas taip pat turi savų privalumų: pirkėjas turi galimybę realiai pamatyti, paliesti, išbandyti baldą, todėl minimaliai sumažėja rizika, kad pirkinys neatitiks lūkesčių. Baldai Vilniuje, baldai Kaune didžiosiose baldų parduotuvėse gali kiek gąsdinti kaina, tačiau kokybė to verta.