Elektromobiliai pigesni su kompensacija

Nauji ar naudoti elektromobiliai yra brangesni negu vidaus degimo variklį turintys automobiliai. Tačiau šį kainų skirtumą galėtų sumažinti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) skiriama kompensacija. Taigi, galima išvardinti keletą priežasčių, kodėl verta pagalvoti apie elektromobilio įsigijimą:

1. Ženkliai pigesnės kelionės. Dar niekada nebuvo tokių aukštų degalų kainų kaip šiandieną, todėl įprastos kelionės tampa vis brangesnės. Įsigijus elektromobilį, kurį galima krauti namuose, tie patys maršrutai į darbą ir namus taps žymiai pigesni. Sakykime, vidutiniškai nuvažiuoti 100 km reikia 15 kWh elektros. Taigi, kelionė atsieis apie 2,40 euro. Tokį patį atstumą įveikti su paprastu automobiliu reikės apie 6 l benzino, kurio kaina apie 1,45 euro už 1 l. 100 km atstumas kainuos apie 8,70 eurus.

2. Nauji elektromobiliai su 5000 eurų kompensacija.

Nuo 2021 metų gegužės 17 dienos iki 2022 birželio 1 dienos gyventojai kviečiami teikti paraiškas kompensacijoms gauti už įsigytą elektromobilį. Iš viso paramoms skirta 6 mln. eurų.

Fiziniai asmenys gali gauti:

  • 5000 eurų kompensaciją naujiems elektromobiliams;

  • 2500 eurų paramą naudotiems elektromobiliams;

  • 1000 eurų parama sunaikinus seną automobilį.

Taigi, perkant naują elektra varomą transporto priemonę ir sunaikinant senąją galima gauti net 6000 eurų kompensaciją. Tai tikrai nemaža suma, skatinanti gyventojus pasirinkti mažiau taršų automobilį.

3. Galimybė parkuotis mieste

Elektromobiliai turi galimybę važiuoti autobusams skirta eismo juosta, taip pat juos galima parkuoti bet kurioje aikštelėje mieste nemokamai. Tai tikrai didelės privilegijos, taupančios vairuotojo pinigus ir laiką. Dažnai žmonės nestato automobilio miesto centre, nes tai brangiai kainuoja ir suranda pigesnes vietas toliau nuo centro. Tvarkant reikalus net ir 10 minučių, kurias vairuotojas praleidžia eidamas link reikiamos vietos ir grįždamas link automobilio tampa svarbios. Sugaištama 20 ar daugiau minučių vaikščiojant pirmyn-atgal. Su elektromobiliais tokių problemų nekyla, nes galima privažiuoti beveik prie reikiamų durų slenksčio ar artimiausios parkavimo vietos.

Apsvarsčius trūkumus ir pliusus daugelis tikriausiai nejučia atsivers internetinę svetainę, siūlančią šiuolaikiškus naujus elektromobilius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *