Drabužiai slidinėjimui

Ruošiamės slidinėjimo sezonuiJeigu vilioja slidinėjimo kelionės, tai turite turėti tam specialią aprangą. Šį kartą kalbame apie tai, ką reikia rengtis, kai planuose šie šaunūs nuotykiai. Aišku, reikia žinoti, jog vykstant į kalnus pasirūpinti savimi ir savo drabužiais verta labiau, o pirmaisiais kartais slidinėjant gal net kažkur Lietuvoje galima pabandyti tai daryti ir su paprastesniais drabužiais, surasti kažkokią naminę alternatyvą.

Kostiumas

Pirmas ir pats svarbiausias dalykas, be kurio tiesiog nevyktų slidinėjimo kelionės, yra šiltas specialus slidininkui sukurtas kostiumas. Su juo galima nebijoti sušalti. Jis taip padarytas, kad ir judėti galėtumėte lengvai, ir būtų labai šilta, ir neperšlaptumėte per akimirką. Ar prisimenate vaikystę, kai išeidavote į lauką su draugais čiuožinėti nuo kalniuko ir tai darant labai greitai sušlapdavo drabužiai. Mama tikriausiai jus būdavo aprengusi keliais sluoksniais, tačiau šie tapdavo šlapi labai greitai. Tikra kančia vaikui persirenginėti, nusimauti šlapius drabužius, ir koks malonumas, kūrenantis krosniai, būti aprengtam sausais, šiltais drabužiais. Tokių vaikystės prisiminimų neteks puoselėti slidinėjant, jeigu tiesiog turėsite kokybišką slidinėjimo kostiumą. Jį užsimovę gal taip nesušlapsite net nukritę į sniegą.

Kostiumo reikia tiek vyrams, tiek moterims, tiek vaikams. Kostiumui priklausys ne tik kombinezonas, bet ir specialūs batai, kojinės, pirštinės, kepurė, šalikas. Specifiniai daiktai galbūt bus pirštinės, batai ir kombinezonas, o jau šaliką, kepurę galėsite dėtis tokius, kokius norėsite.

Apsauga nuo saulės

Kartais atrodo, kad tik vykstant į saulėtus paplūdimius prie plius 40 karščio reikia skrybėlės ir akinių nuo saulės. Dėl skrybėlės gal ir tiesa, tačiau akiniai praverčia žiemą net labiau nei vasarą. Karštą dieną saulė į akis šviečia ir vasarą, ir žiemą, tačiau būtent tik žiemą šviesa atsispindi nuo sniego ir tiesiog akina visus vargšus nesisaugančius žmones. Ji tada nėra tokia pavojinga savo UV spinduliais, tačiau ji išties trukdo regėti kažką, gali net trumpam apakinti ir kaip reikiant sutrikdyti regėjimą. Tad nepamirškite į savo komplektą įtraukti ir akinius nuo saulės. Jų greičiausiai reikės specialių, tokių, kurie netrukdys judėti nuo kalno.

Sausos pamainos

Skamba kaip sauskelnės, bet tai tiesa. Jums vis tiek reikės ir sausų kelnių, ir kojinių, ir baltinių. Nors geras kostiumas jus saugos nuo drėgmės, bet kažkiek jos vis tiek pateks. Tad sausų kojinių ir kitų drabužių paketą galite saugoti kaip kokį skanėstą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *