Dantų protezavimas : ką reikėtų įvertinti renkantis protezų tipą?

Šiandien turime galimybę rinktis iš daugybės dantų atkūrimo metodų, tad tuomet, jei reikia atlikti dantų protezavimą, kiekvienu atveju galima atrasti patį palankiausią sprendimą. Nors dantų protezavimas pacientus neretai gąsdina, tačiau šiuolaikinė odontologija užtikrina, kad protezuoti dantys visiškai nesiskirs nuo natūralių dantų, taigi, ši procedūra gali būti naudinga ir dėl estetinių priežasčių. Renkantis tinkamiausią dantų atkūrimo metodą visada yra pravartu atsižvelgti į keletą svarbių dalykų, ir tai gali padėti kur kas paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą, taigi, kokios protezavimo galimybės gali būti pačiomis palankiausiomis?

Jei ieškoma pigiausių sprendimų…

Jei pacientui tenka atkurti ganėtinai daug dantų, neretai ieškoma tokių galimybių, kurios nepareikalautų pernelyg didelių investicijų. Išimami protezai – tai pigiausias dantų atkūrimo būdas, tačiau nusiteikite, kad toks pasirinkimas turi gana nemažai trūkumų: gali būti juntamas diskomfortas kramtant ar kalbant, prieš naktį šiuos protezus tenka išsiimti, išimami protezai yra gana lengvai pažeidžiami, ir t.t. Pigiausių protezų paieška ne visada yra pats palankiausias sprendimas, todėl galima pasidomėti galimybės už odontologines procedūras atsiskaityti išsimokėtinai – tam yra suteikiamos tikrai palankios sąlygos.

Jei tenka atkurti vos vieną dantį…

Jei pacientas yra netekęs vieno danties, tokiu atveju gali būti pasirenkamas dantų tiltelis arba implantas. Tenka pripažinti, kad pastaroji galimybė yra kur kas palankesnė: tvirtinant danties implantą nereikia šlifuoti greta esančių dantų, o implanto tarnavimo trukmė yra net kelis kartus ilgesnė nei tiltelio. Jei pažeisto danties šaknis vis dar tebėra sveika, tokiu atveju gali būti fiksuojama danties karūnėlė – toks dantų protezavimas šiandien yra laikomas pačiu populiariausiu. Natūralų dantį atstojanti karūnėlė yra gaminama laboratorijoje, todėl užtikrinamas preciziškas tikslumas ir atitaikoma reikalinga dirbtinio danties spalva. Toks danties protezas atrodo lygiai taip pat, kaip ir natūralūs dantys, taigi, tai gali garantuoti geriausią estetinį rezultatą.

Jei norima koreguoti priekinius dantis…

Dantų protezavimas yra atliekamas ne tik krūminiams, bet taip pat ir priekiniams dantims. Pavyzdžiui, jei šie dantys yra nudilę ar šiek tiek nuskilę, odontologai gali siūlyti estetinį plombavimą arba dengimą dantų laminatėmis (plonomis porceliano plokštelėmis). Palanku yra tai, kad ilgainiui laminatės nekeičia savo spalvos, todėl gražia šypsena galima džiaugtis tikrai ilgą laiką. Neverta nuogąstauti, kad protezuoti priekiniai dantys neatrodys pakankamai natūraliai – patyrę odontologai tikrai pasirūpins, kad dantų protezai garantuotų kiek įmanoma geresnį estetinį rezultatą.

Protezavimo – implantavimo odontologijos klinika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *