Aukso monetos – tik dalis turtingos aukso istorijos

Aukso monetosKuomet yra išgirstamas žodis auksas, paprastai prieš akis šis metalas iškyla kokiu nors pavidalu ir neretai tai būna aukso monetos. Ir nors aukso monetos iš tiesų yra labai svarbus akcentas ir be jų neįsivaizduojamas pats auksas, šis metalas gali pasigirti labai įdomia ir turtinga istorija.

Teisūs tie, kurie mano, kad aukso ištakos – Arabijoje

Daugelis žmonių išgirdę Arabijos pavadinimą, šią šalį sieja su įvairiais dalykais, o vienas iš jų auksas. Ir iš tiesų, kuomet ieškome atsakymo į tai, kur randamos aukso ištakos, atsakymas yra Arabija. Būtent vienoje iš Arabijos dykumų buvo rasti perdžiūvę aukso gabalėliai.

Kada aukso monetos pasirodė mūsų šalyje?

Savaime suprantama, kalbant apie aukso monetas būtų tiesiog nedovanotina praleisti faktą apie tai, kad jos pasirodė būtent mūsų šalyje. Patikimi šaltiniai skelbia, kad pirmosios aukso monetos mūsų šalies teritorijoje pasirodė 14 amžiuje, o 1495 metais Vilniuje buvo įkurtas auksakalių centras.

Kas pirmasis pradėjo kalti aukso monetas?

Iš esmės, auksas, kaip žaliava, yra gamtos dovana, tuo tarpu aukso monetos – jau žmogaus rankomis sukurtas produktas, kuriam pagaminti reikia šios žaliavos. Taigi, natūraliai kyla klausimas, kas pirmasis sugalvojo, kad iš aukso gali būti kalamos monetos? Pasirodo, tai buvo Lidijos karalius. Savaime suprantama, tuometinės aukso monetos gerokai skyrėsi nuo tų, kurias esame įpratę matyti šiandien. Tačiau jau nuo to laiko, pasaulio valiuta buvo pradėta sieti būtent su šiomis monetomis. Beje, tuo metu jos turėjo ir pavadinimą – buvo vadinamos straterais. Taigi, galima sakyti, kad Lidijos karalius paliko ryškų pėdsaką pasaulio finansų istorijoje.

Aukso monetos gali prilygti ir meno kūriniams

Susipažinus su turtinga ir įvairia aukso istorija, matyti, kad aukso monetos yra tik dalis visos istorijos, tačiau egzistuoja ir dar vienas dalykas, kuris tiesiog negali nelikti nepaminėtas. Verta pastebėti, kad šiandien aukso monetos jau prilyginamos netgi meno kūriniams, kurie atrodo iš tiesų patraukliai bei puošniai ir gali tapti vienu iš tų pasirinkimų, į kurį iš tiesų verta investuoti. Galime rasti įvairių formos aukso monetų (delfinų, meškiukų ar net dobilo formos), o taip pat ir padengtų įvairiomis spalvomis (pavyzdžiui, žalia ar mėlyna), primenančių tarsi mažus paveikslus ar puoštų akmenimis. Nė nereikia ir sakyti, kad tokios aukso monetas tampa ne tik puikia investicija, bet ir ypač prabangia bei išskirtine namų arba ofiso puošmena.
Daugiau naudingos informacijos: http://www.gspinvestment.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *